Luxusní byty v Hongkongu

Foto: Pixabay.com

Luxusní byty v Hongkongu.

Aigburth je mohutný mrakodrap, který stojí v luxusní hongkongské čtvrt Mid-levels. Budova vysoká 196m nabízí přes 200 luxusních bytů ve 48 patrech. Aigburth byl postaven v letech 1997 – 1999, a je úkazem postmoderní architektury.

Mrakodrap navrhla známá společnost Wong Tung & Partners, která je autorem více než 250 staveb po celém světě. Za její správu zodpovídá společnost Kerry Properties Limited, která patří k nejznámějším v jižní a východní Asii.

Ocean Pointe je monumentální obytný mrakodrap, který leží na pobřeží Jihočínské moře. Budova se nachází na území Nových teritorií v oblasti zvané Sham Tseng poblíž významné silniční komunikace Castle Peak road. Ocean Pointe se skládá z jedné centrální věže, k níž jsou připojeny dvě další. Třívěžový gigant, vysoký 184m, tak nabízí dohromady 560 bytů v 54 patrech.

Byty v Ocean Pointe nejsou pro každého – jejich cena neustále roste, a meziročně stoupá rozdíl o několik procent. Současná cena bytu o rozloze 70m2 se pohybuje přibližně kolem 21 500 000Kč (7,5 – 9,9 milionu v hongkongských dolarech). Ceny jsou ovšem i tak o 50 – 70% nižší než v samotném Hong Kongu.

O jeho výstavbu se zasloužila v roce 1998 firma DLN Architects & Engineers. Stavba byla dokončena do tří let, a dnes je ve správě společnosti Kerry Properties Limited.