8 typicky čínských jídel, která musíte ochutnat

Čínské knedlíky: Knedlíky plněné masem a zeleninou

Čínské knedlíčky jsou jedním z nejrozšířenějších jídel, které je oblíbené zejména na severu země (jsou velmi podobné výše zmíněným Wontons). Knedlíčky jsou z tenkého těsta plněného mletým masem a nakrájenou zeleninou. Nejoblíbenější náplně jsou nakrájené krevety a hovězí, vepřové nebo kuřecí maso. Teplená úprava může probíhat vařením nebo smažením, a podávány jsou samotné jako hlavní chod.

Chow Mein: Nudle s restovanou zeleninou

Chow mein patří mezi nejznámější čínská jídla pocházející z Kantonu; velmi známé je také u nás, ovšem většinou pod názvem „nudle s masem a zeleninou“. Pokrm se skládá z osmažených nudlí, vepřového, hovězího nebo kuřecího masa a spousty restované zeleniny (původně celeru a cibule). Důležité je vařit nudle jenom krátkou chvíli, a po vychladnutí je přimíchat do směsi masa a zeleniny.


Mohlo by vás zajímat: Oslavy podzimu s úctou k rodině a měsíci


Pekingská pečená kachna

Pekingská pečená kachna je slavné pekingské jídlo, které se těší oblíbenosti po celém světě, a je považováno za jedno z národních jídel Číny. Pekingská kachna se vyznačuje svou tenkou a křupavou kůží, která obohacuje chuť celého pokrmu; samotné maso je potom velmi šťavnaté a křehké. Na území Číny je často podávána s palačinkami a sladkou fazolovou omáčkou nebo sójou s česnekem. Ačkoliv je pekingská kachna k dostání i u nás, neměli byste její ochutnávku v Číně vynechat.

Jarní závitky: Jídlo v rýžovém papíru

Jarní závitky jsou směsí ingrediencí zabalených do rýžového papíru, který je následně osmažen do zlatové barvy. Nejčastěji jsou plněny zeleninou, rýží a masem; dle přísad mohou být připraveny na sladký nebo slaný způsob, ačkoliv převažuje druhá varianta. Závitky jsou nejrozšířenější po jihovýchodním pobřeží, zatímco ve zbytku Číny se takové oblibě netěší.Osm typicky čínských jídel, které byste měli při návštěvě Číny zkusit. Poznáte opravdovou chuť podle tradičních receptur starých až 2 000 let.

1
2