V malajské džungli stojí zbrusu nový nejdelší vodní tobogán světa

Foto: Pixabay.com

Světový unikát a magnet na turisty postavili v zábavním parku ESCAPE na severozápadním malajském ostrově Penang. Unikátní stavba je přes kilometr dlouhá a svými rozměry zastínila dosavadního rekordmana, tobogán v americkém státě New Jersey. Turistům slibuje divokou jízdu v korunách stromů místní džungle.

Tobogán ESCAPE byl slavnostně otevřen v září roku 2019 a stal se senzací. Jeho tvůrci byli rozpačití z klasických skluzavek, které byly vždy tak krátké a rychlé, že si člověk jízdu na nich nemohl stihnout plně vychutnat. Navíc úsilí pro jeho dosažení obvykle mnohonásobně překračovalo dobu jízdy a snižovalo tak potěšení z ní. Proto se rozhodli vytvořit svůj vlastní tobogán postavený přesně podle svých představ.

Dechberoucí jízda malajskou džunglí

Vprostřed tropické malajské džungle postavili 1 111 metrů dlouhý kolos, se stoupáním až 70 metrů a dojezdovou dobou trvající celé čtyři minuty, během nichž si jízdu v otevřeném tubusu zelenou scenérií divoké přírody budou moci náležitě vychutnat. Ke vstupu na atrakci navíc nemusejí zdolat namáhavou cestu vzhůru, namísto schodů je sem totiž dopraví sedadlová lanovka.

Park ESCAPE se nachází zhruba 30 minut cesty od ostrovního hlavního města George Town a nabízí spoustu dobrodružných aktivit, jako jsou vodní skluzavky, překážkové dráhy, potápění a mnoho dalších.

Penang – směsice kultur i nevšedních zážitků

Ostrov Penang leží u severozápadního pobřeží malajského poloostrova a jeho hlavní město George Town je doslova nepřebernou směsicí všech možných kultur nejen asijských, ale také koloniálních. K vidění je zde množství buddhistických a hinduistických chrámů, také muslimských mešit, britskou koloniální architekturou či zdobenými typicky čínskými panskými domy.

Proslulý je rovněž kuchyní. Penang je považován za jednu z nejlepších kulinářských destinací světa, a to právě díky různým kulturám, které na ní zanechaly svůj vliv. Mísí se zde pokrmy typické malajské, čínské a indické kuchyně.