Malajsie je zemí obřích zábavních parků. Tyto jsou nejlepší

Foto: Pixabay.com

Více než šestadvacet zábavních parků by mělo do konce druhé až třetí dekády 21. století hostit území východoasijského státu Malajsie. Tato země proslulá rozmanitou přírodou a skvělou místní kuchyní se pomalu ale jistě stává metropolí zábavních parků světového formátu. Díky narůstajícímu cestovnímu ruchu v této zemi je tu pro ně více než dobrá půda a tvůrci na jejich architektuře nešetřili penězi ani kreativitou.

Komerční parky jako reklama americké kinematografie

V době vzniku tohoto článku jsou některé ze zajímavých parků dosud ve výstavbě a jiné řeší soudní spory. Jisté je, že tyto parky aspirují na přední místa v turistické atraktivitě.

V roce 2020 by měl být slavnostně otevřen Twenty Century Fox World inspirovaný nejznámějšími filmovými počiny známého amerického produkčního studia, jako je Doba ledová, Alien vs. Predátor, Planeta opic, Noc v muzeu nebo Rio. Senzací by měl být také pravý a nefalšovaný Jurský park na ostrově Malacca nebo tematický park ve stylu herního studia Ubisoft.

Na tyto si však budeme muset ještě chvíli počkat. V současné době je však v provozu nejméně šestnáct dalších parků, které si zaslouží neméně pozornosti. Některé jsou dokonce držiteli světových rekordů. Přinášíme vám výběr několika nejzajímavější z nich.

Berjaya Times Square, Kuala Lumpur

Největší krytý zábavní park v Malajsii se nachází v nákupním centru Berjaya Times Square v hlavním městě a rozkládá se ve třech patrech na ploše o celkové výměře přesahující 12 čtverečních kilometrů. Kromě jiného se zde nachází Fantasy zahrada a Galaxy Station a také vnitřní horská dráha vedoucí skrze celé nákupní centrum.

Ztracený svět Tambunu, Perak

Pod dobrodružně znějícím názvem se skrývá multitematický park v hlavním městě státu Perak, Ipohu. Návštěvníkům nabízí spoustu atrakcí včetně vodního parku, dobrodružného parku, zookoutku a zážitkové těžby cínu. Jedním z hlavních lákadel je nejdelší malajská umělá divoká řeka  dlouhá přes půl kilometru.

Legoland Malajsie, Johor

Nedaleko hranic se Singapurem leží první asijský legoland, rozšířený o vodní svět, hotel a sekcí s ninja tématikou a částí inspirovanou ikonickou sérií Star Wars. Je to skvělé místo pro rodinné výlety pro všechny fanoušky lega.  Tento park je součástí koncernu Iskandar Development, který provozuje několik hotelů a menších parků inspirovaných tematikou Hello Kitty a Angry Birds.

Escape Adventure, Penang

Největší zábavní park na území Malajsie je držitelem mnoha ocenění a vsází na atrakce, které nevyžadují ani elektřinu ani špičkové technologie. Park se rozkládá v džungli největšího malajského ostrova a děti i dospělí si tu mohou doslova zahrát na opice a tarzany. Kromě toho se park pyšní nejdelším vodním tobogánem na světě, který měří téměř 1200 metrů.

A‘Famosa, Malacca

Vodní park, safari, country městečko a spousta sportovních a rekreačních aktivit, to je park v pevnosti Famosa v Alor Gajah na ostrově Malacca. Součástí parku je i možnost ubytování v jednom z několika letovisek, kde lze mimo jiné uspořádat také svatby, oslavy či obchodní a jiné akce.