Macao je jedno z nejzábavnějších měst světa

Foto: Pixabay.com

  • Las Vegas východu. Tak se přezdívá městu jménem Macao, které je jedním z nejvelkolepějších míst Čínské lidové republiky. V tomto městě se snoubí lesk metropole světového formátu s tradičními historickými památkami, což z Macaa činí výletní cíl par excellence. Ať už vaše kroky nasměrujete do jednoho z mnoha zdejších obřích kasin, zajdete na vodní show nebo potěšíte svůj jazyk některou z místních pochoutek, rozhodně návštěvy tohoto města nebudete litovat.

Základ je návštěva kasina

  1. I když nepatříte mezi milovníky hazardu, návštěva jednoho z Macaoských kasín je něco, co při své zdejší návštěvě nesmíte vynechat, abyste nasáli zdejší atmosféru. Zkusit své štěstí ve hře Baccarat je jedním ze základních turistických cílů pro všechny zdejší návštěvníky.
  2. Na rozdíl třeba od Las Vegas je ale dobrý nápad odepřít si při hře pití zdejších nápojů, Číňané si je totiž rádi vylepšují nějakým tím „zábavným prvkem“.

Vodní show světové třídy vás ohromí

  • Jednou z velkolepých atrakcích světové úrovně je kultovní Dům tančící vody. Dechberoucí dílo divadelního producenta Franca Dragone je nejúspěšnější a nejdelší vodní show světa, která už více než šest let přitahuje pozornost jak místních, tak turistů.
  • V jeden a půl hodinovém pásmu vystupují nejlepší tanečníci, herci, akrobaté, motocyklisté a dokonce i potápěči světa.

Skočte si pro rekordní zážitek

Tahle legrace není pro padavky. Macao je držitelem jednoho světového rekordu zapsaného do Guinnessovy knihy, a to díky nejvyššímu komerčnímu bungee seskoku z 233 metrů vysoké věže Macau. Kvůli proveditelnosti takového seskoku museli jeho provozovatelé vytvořit sérii nových technologií zajištění a pružných lan, která zajistí bezpečnost skákajících.

Skáče se z platformy na úplném vrcholu této stavby přímo vprostřed vířícího velkoměsta. Před skokem pod sebou můžete pozorovat miniaturní autíčka brázdící osmiproudé dálnice. Tento seskok je výzvou i pro odvážlivce, které jinak obavy z výšek netrápí. A co vy, skočili byste?

Vaječné koláčky pro milovníky dezertů

Úspěšný skok z věže můžete oslavit jednou z místních dobrot, jak jinak, než velkolepě chutných. Anebo skok můžete přeskočit a vrhnout se rovnou na ně. Jedná se o koláčky plněné vaječným pudinkem a buďte si jistí, že u jednoho neskončíte.

Vlastně je to jako crème brulee v širokém sladkém košíčku a nejlepší jsou z Lord Stow‘s Bakery, kde tyto koláčky původně vznikly a který je dodnes považován za nejlepší pekárnu v Macao.