Revoluční pleťová LED maska z Koreje umí vyřešit všechny problémy s kůží a krásnou pletí

Jižní Korea jde s technologickým vývojem mílovými kroky vpřed a zdejší výrobky pomalu zaujímají přední místa na trhu. Jeden produkt, který ale všechny ostatní dalece předčí, je tzvv. LED maska. To je zařízení ve tvaru obličejové masky, jehož vnitřní strana je vybavena stovkami LED diod, které za pomoci vysílání světla speciálních vlnových délek dokážou ozdravit pleť a pomoc od všech kožních potíží, které by se mohly negativně podepsat na jejím bezchybném vzhledu. Její výrobce slibuje svým zákazníkům s problematickou pletí snížení nákladů za kosmetické odborníky i kožní lékaře. Veškeré jejich služby díky LED masce vyřeší v pohodlí domova.

LED maska je revolučním produktem jihokorejského trhu

Kosmetické zařízení založené na elektrolumensenčních diodách uvnitř masky nese označení Cellreturn (buněčný návrat) a využívá stovek malých světélek vysílajících světlo červeného a modrého spektra a spektra blízkému infračervenému světlu. Světlo těchto vlnových délek pomáhá odstraňovat zbytky odumřelých buněk, zmenšuje póry a zklidňuje pokožku, a to během několika málo minut. Vzhledem k tomu, že jihokorejský trh krásy a jeho vliv na zbytek světa neustále roste a sílí, je možné očekávat rozšíření této nové technologie i v mnoha zemích za hranicemi Jižní Koreje.

Účinnost těchto zařízení potvrdily a s oblibou využívají také slavné celebrity, jako je Jessica Alba, Kate Hudson či Kourtney Kardashian. Během použití masky sice člověk vypadá jako cosi mezi Hannibalem Lecterem a Iron Manem, nicméně po 20 minutách použití se dostaví tak neočekávané výsledky, že se krátký pobyt v této masce bohatě vyplatí.

Nahrazuje plastickou chirurgii pro odvrácení stárnutí

Obyčejný člověk si obvykle nemůže dovolit podstoupit nákladné chirurgické zákroky s cílem odstranit vrásky a vyhladit pleť. Někteří lidé mají navíc s tímto zákrokem morální problém. I v tomto případě LED maska poskytuje řešení, a to za zlomek ceny plastické chirurgie.

Princip tohoto efektu je absorpce světelných impulsů kůží, ve které se proměňují na složitý nukleoid označovaný zkratkou ATP, který je důležitou součástí pro fungování úplně všech buněk v organismu. Díky cílenému působení světelných paprsků dochází k aktivaci metabolického procesu a zrychlení regenerace poškozených buněk.

„Ošetření LED bylo k dispozici především na dermatologických klinikách. Díky technologickému pokroku, jakožto i zákazníkům, kteří si uvědomují důležitost své krásy a zdraví pokožky, jsme dokázali vyvinout LED masky, které lze použít doma,“ uvedl pro Korea Times předseda firmy Cellreturn Kim Il-Soo a dodal, že použil takový mechanismus masky, aby mohl proniknout na různé úrovně kožní tkáně.

V současné době společnost Cellreturn se svým revolučním výrobkem expanduje na trhy do 11 dalších zemí, jako jsou Spojené arabské emiráty, USA, Japonsko nebo Čína. Protože stále více lidí touží po cenově dostupných a časově nenáročných alternativách drahých dermatologických sezení, dá se očekávat, že se v brzké době LED masky stanou globálním fenoménem.