Velký průvodce pro orientaci v asijských nudlových pokrmech

Ať už cestujete po kterémkoliv státě Asie, existuje druh jídla, se kterým se setkáte vždy a všude. Jsou to nudle. Už dlouho se v prvenství při vynálezu těstovin hádá Čína s Itálií a nikdo nedokáže určit vítěze. Ať je to s jejich vynálezem jakkoliv, jisté je, nudle na vás v Asii čekají na každém kroku a jsou v nich častokrát i velmi výrazné rozdíly. Pokud chcete, abyste se při nákupu nudlových pokrmů v Asii dobře orientovali a váš zážitek z jídla byl vždy bezproblémový, měli byste se s jednotlivými druhy nudlí seznámit.

Není spokojenosti bez nudlí

V Číně existuje přísloví, které říká: „Bez nudlí není spokojenosti.“ Tento idiom je pravdivý nejen pro zemi rudého draka, ale také pro ostatní asijské země. Od přepychových polévek až po složitá jídla z hromady zeleniny a masa, prostě nudlí není nikdy dost.

Většina obyvatel západních zemí si myslí, že všechny nudle jsou stejné. To ale není pravda. Koneckonců, také existují různé druhy pizzy nebo hamburgerů, že ano? Stejně tak je tomu také s asijskými nudlemi. Pokud si v nich chcete udělat přehled, čtěte dále.

Pšeničné nudle

Tato skupina zahrnuje širokou škálu nudlí vyrobených z vody, vajec, soli a pšeničné mouky. I když přísady jsou podobné, jejich struktura a chuť se od sebe liší.

Ramen

Japonské, Čínou inspirované nudle se míchají s alkalickým činidlem zvaným kansui, který mění strukturu nudlí, které jsou pak zvlněné a pružné. Někteří výrobci namísto kansui používají jedlou sodu, která má podobný efekt. Tyto populární nudle sice pocházejí z Číny, nicméně Japonci z něj udělali trendy pokrm, který podávají s ochucenou polévkou a nejrůznějšími přísadami.

Wonton

Pokud už jste měli wonton knedlíčky, pak už víte, jak chutnají nudle wonton. Vyrábějí se totiž ze stejných ingrediencí a prodávají se v různých šířkách. Všechny ale skvěle fungují pro výrobu polévek. Ať už jsou široké a ploché nebo kulaté a tenké, vždy jsou jemné, pružné a měkké a jsou skvělým doplňkem nejen nudlových polévek, ale i nejrůznějších míchaných jídel.

Udon

Jedna z nejhutnějších nudlí, které se dají na asijském trhu najít. Udon jsou bílé kulaté nudle známé tím, že bývají žvýkací a tuhé na skus. Existují i čtvercové či placaté tvary různých tlouštěk i velikostí. Obvykle se používají do polévek či jako příloha k dušeným masům se zeleninou a sójovou omáčkou.

Soba

Kratší vláknité nudle z vaječných bílků a základem z pohankové mouky milují miliony lidí pro jejich pikantní chuť. Mají světle hnědou až béžovou barvu a svou pevnou strukturou poněkud připomínají maso. Podává se se studenými vývary a omáčkou. Používá se také pro smažené pokrmy.

Naengmyeon

Korejské nudle z pšeničné mouky se spojují různými druhy škrobů, obvykle bramborovým. Tyto nudle se pomalu rozšiřují do celého světa. Jsou pružné, dlouhé a na skus podobné želé. Podávají se ke studeným polévkám s hovězím masem, drůbeží či rybami, zeleninou a vejci.

Rýžové nudle

Rýžové nudle se v kantonštině označují jako fen nebo fun a vyrábějí se z rýžové mouky a vody. I když jsou docela chuťově nevýrazné, bývají skvělým doplněním odvážných chuťových kombinací.

Banh Pho

Nejoblíbenější forma rýžových nudlí široce používaná ve vietnamské kuchyni. Jsou ploché a úzké, ale i široké podobně jako pappardelle. Vyrábí se napařováním rýžového těsta a opužívají se v polévce Pho či v pokrmu Cheong Fun, což je druh nudlové rolky plněné hlávkovým salátem, bylinami a hovězím masem.

Stříbrná jehla

Jeden z nejzajímavějších druhů nudlí, jejichž nalezení na trhu bývá o něco obtížnější. Jsou tvarovány jako dlouhý červ a druh textury a chuti je způsoben tapiokovým škrobem přidávaným do rýžové mouky. Jsou nazývané také jako krysí ocásky či perlové nudle a bývají krátké a tlusté se špičkami na koncích. Užívají se jako příloha k pokrmům z jednoho hrnce a smaženým pokrmům na pánvi.

Ddeok

Bývají přísadou korejského rýžového koláče. Vyrábějí se z lepkavé dušené rýže, která se drtí a tvaruje do různých velikostí a tvarů. Obvykle se vyskytují v podobě plochých kruhových hranolků nebo tlustých krátkých válečků. Mají hustý a hladký povrch a ve srovnání s jinými rýžovými nudlemi jsou lepivější. Používají se do různých míchaných jídel s hovězím či vepřovým masem a bylinkami.