Top trendy v potravinách asijského kontinentu v uplynulém roce 2019

Různé měnící se trendy v potravinách se netýkají jen Západního světa, ale také tradičních asijských končin. I ve zdejších krajích se dostávají ke slovu potraviny přírodní, zdravé a ekologicky udržitelné. V Asii je jídlo středobodem většiny zdejších kultur a v regálech zdejších supermarketů, pouličních stánků s jídlem nebo restaurací zde leží doslova miliardy dolarů. Velký zlom ve vnímání potravin zde znamenal rok 2018, který nabídl asijským spotřebitelům divokou jízdu do neznáma a na zdejším trhu se objevila celá řada nejrůznějších experimentů a alternativ k tradičním surovinám a pokrmům. Rok 2019 v tomto trendu pokračoval.

Asijské jídlo vždy mělo silnou tendenci k mezinárodnímu pojetí zdejších tradičních jídel, nicméně nelze popřít i silný vliv jednotlivých regionů, které jídlům vdechly pokaždé neopakovatelný a jedinečný ráz. Ke slovu se dostaly i novinky, z nichž nejpopulárnější trojici vám nyní představíme.

1. Moringa nahradila zelený čaj matcha

Japonský zelený čaj matcha si podmaňoval svět velkou spoustu let. Příchuť matcha je považována za klasickou příchuť zmrzliny, čajů a dalších potravinářských výrobků, jako je pečivo či různé cukrovinky.

V loňském roce ale tuto zelenou legendu nahradil zemitý křenový strom s názvem Moringa, který má podobně zářivě zelenou barvu a je zdrojem velkého množství životně důležitých živin. Moringa se začíná objevovat v asijském pečivu, v polévkách, v instantních směsích, přidává se do nudlí a různých dalších potravinářských výrobků. Největší popularitu si Moringa získala v Jižní Koreji, Indonésii a na Filipínách. Křenová Moringa zmrzlina? Hm, proč ne?

2. Mléko je pasé, teď ho nahradila mléka z ořechů a zrn

Kravské mléko bylo dlouho považováno za jediný zdroj vápníku. Zejména vegani, kteří nechtějí mít nic společného s pasterizačním mléčným průmyslem, hledali alternativu, kterou by pro přípravu svých jídel mohli použít. Ke slovu se proto dostala různá alternativní mléka vyrobená z ovsa, mandlí či dalších druhů ořechů, která se stále častěji objevují v regálech místních supermarketů a jejich žádanost stoupá. Ostatně sojové mléko už je na veganském trhu stálicí a mléka z dalších plodin tak byla nasnadě. Producenti kravského mléka by se proto měli mít na pozoru, vápník totiž přestává být výhradně jejich doménou.

3. Alternativa mořských plodů z oceánu

V Asii velmi oblíbené mořské plody hrozily stále zvyšujícím se výlovem vážně narušit ekosystémy moří a oceánů. Proto se producenti těchto potravin zaměřili na zefektivnění výroby z mořských plodů a přinesli na trh novinku – sušené a solené rybí kůže, řasy a mořská tráva jako přísady chipsů a puffovaných snacků. Velmi rychle se staly žádanou horkou novinkou.