Bojovnice MMA cupuje online hatery po smrti kolegyně

Bojovnice MMA Angela Lee nabádá uživatele sociálních médií, aby dvakrát přemýšleli, než začnou mluvit. Reaguje tak na smrt mladé zápasnice a televizní hvězdy, která neunesla fakt, že se stala terčem online šikany a vzala si život. Angela zveřejnila varovné prohlášení pro internetové hatery na svém Instagramu a nasbírala tisíce zobrazení.

Pár ignorantských a nenávistných komentářů může člověka posunout za hranu

Šampionka v atomové váze pod 48 kilogramů Angela Lee uvedla, že si přeje, aby byla bývala schopná o rok mladší zápasnici Haně Kimura pomoci. Dvaadvacetiletá dívka si vzala život koncem letošního května kvůli tomu, že čelila nenávistným útokům lidí na sociálních sítích. Její smrt vyvolala v Japonsku vlnu výzev k přísnějším opatřením proti kyberšikaně.

Hana Kimura bojovala ve wrestlerském ringu od roku 2005 a od té doby se účastnila i řady televizních pořadů, mimo jiné také páté řady reality show naFuji TV a Netflixu s názvem Terrace House: Tokyo 2019 – 2020. Po účasti v této show čelila sérii nenávistných příspěvků na Twitteru si 23. května letošního roku vzala život.

„Být neustále na očích veřejnosti by byl velký tlak pro kohokoliv,“ napsala Angela Lee na svůj Instagram. „K tomu přidejte soudy lidí, kritiku, ignorantské a nenávistné komentáře… Je toho dost, aby to člověka dotlačilo přes okraj propasti,“ napsala wrestlerka korejsko-singapurského původu.

Přemýšlejte, než promluvíte, můžete tím zachránit životy

Dívka varovala, že tvrdá slova mohou doslova zničit životy a dodala, že každý uživatel internetu by měl být při zveřejňování svých online komentářů opatrný.

„Nechápu, proč lidé cítí potřebu šířit negativitu a přání nemoci jiné osobě, se kterou se navíc ani nikdy nesetkali,“ napsala Lee.

„Vaše slova mohou někoho pozvnést a uzdravit, ale mohou ho také srazit a zničit. Prosím, přemýšlejte dvakrát, než promluvíte. Může to někomu zachránit život.“

Hana Kimura předtím, než spáchala sebevraždu, zveřejnila na svém Twitteru a Instagramu sérii znepokojivých sebepoškozujících fotografií a přidala i některé z nenávistných komentářů, které na sociálních sítích od svých „fanoušků“ obdržela. Jako úplně poslední přidala fotografii sebe se svou kočkou, kterou doprovodila komentářem: „Miluji tě, máš dlouhý a šťastný život. Omlouvám se.“