Mladí a pracující: Výběr indických milionářů, z jejichž příkladů se můžeme poučit

I když se má všeobecně za to, že boháči své jmění dědí z generace na generaci už po dlouhá léta, opak bývá pravdou. Většina světových miliardářů si bohatství zasloužila svou vlastní prací a jsou tak důkazem toho, že je možné dosáhnout svého snu, když o to člověk doopravdy stojí. Podívejte se na výběr nejúspěšnějších indických podnikatelů, kteří svá impéria vybudovali doslova od píky a nyní jsou jedněmi z nejbohatších lidí planety.

Divyank Turakiha

Zakladatel a hybná síla společnosti Directi měl vizi, která umožnila přeměnit jeho projekt ze start-upu na silný globální expandující podnik. Toho docílil prostřednictvím strategických partnerství a inovací v oblasti informačních technologií. Jeho láska k programování začala, když mu bylo pouhých 9 let. Tehdy začal provozovat bezplatný systém telefonních vývěsek.

Nyní, ve svých necelých čtyřiceti letech vlastní společnost, která byla po čtyři po sobě jdoucí roky zařazena mezi TOP 500 nejrychleji rostoucích společností v Asii. Společnost Skenzo byla založena v roce 2005 jako součásti skupiny Directi Group a za jediný rok se stala nejrychleji rostoucí společnosti na poskytování internetových domén. Nyní se rozšířil o další mediální podniky, zejména v oblasti online reklamy a webových služeb.

Ritesh Agarwal

Pokud často cestujete po světě, určitě jste se už setkali s Oyo Rooms. Tuto společnost založil Ritesh Agarwal a nyní má síť tisíců hotelů po celém světě. Po úspěchu v Indii a Asii se mladý miliardář zaměřil také na trh v USA, kde je Oyo na dobré cestě stát se stálicí tamějšího trhu.

V době, kdy mnoho mladých lidí dosud svádí boj s institucionálním vzděláváním, vydal se Agarwal  na svou velkou cestu po Indii. Během této turistické cesty mladý muž zjistil, že co se ubytování týče, neexistuje zde žádná předvídatelnost, natož spolehlivost. Proto se rozhodl díru na trhu sám zaplnit a založil síť hotelů, která se stala základem jeho impéria. K založení Oyo Rooms využil grant v hodnotě 100 000 dolarů, který dostal od spoluzakladatele PayPal Petera Thiela.

Nithin Kamath

Tento mladý muž je jedním z nejúspěšnějších internetových podnikatelů v Indii. Nithin Kamath pochází ze středostavovské rodiny v Bangalore. Velmi záhy si založil akciové makléřství zaměřené na online obchody s názvem Zerodha. Stala se z něj úspěšná společnost s maloobchodními obraty přesahujícími jednu miliardu denně. Kromě toho založil firmu Rainmatter pro finanční technologie.

Kamathův otec pracoval jako jednatel banky Canara a bral s sebou svého malého syna na pracovní cesty. Ukázalo se, že právě to se stalo jeho hlavní inspirací. Kamath začal spravovat obchodní účet svého otce, když mu bylo pouhých 17 let a před založením Zerodhy pracoval se svým bratrem Nikhilem jako profesionální obchodník.