Sloni Indovi zachránili život, daroval jim za to pozemek

Padesátiletý Ind měl štěstí v neštěstí. Před jistou smrtí z rukou pašeráků zbraní ho zachránili dva sloni jménem Moti a Rani. Muž je jim nyní natolik vděčný, že těmto dvěma obřím chobotnatcům věnoval většinu ze svých dvou a půl hektarových pozemků, které muž vlastní. Říká, že jsou sloni jeho rodina a chce si jejich přízeň na své straně udržet.

Jsou jako jeho rodina

Akhtar Imam žije na vesnici ve východním státě Bihár. Tento muž vlastní pozemky o výměře kolem dvou a půl hektaru půdy. Nyní po nedávných událostech změnil svou poslední vůli a jeho kus země po jeho smrti připadne právě dvěma slonům Moti (to znamená perla) a Rani (to je královna).

„Nechci, aby moji  sloni čelili osudu osiřelých či opuštěných slonů ze zajetí, kteří kvůli nedostatečné péči umírají na ulicích či v opuštěných polích,“ vysvětlil pro agenturu AFP padesátiletý Imam, který vychoval své dvě slonice od narození. Moti je nyní 20 let a Rani 15. Pro každého z nich muž najal dva pečovatele, kteří se o ně starají ve dne i v noci. Jeho láska ke zvířatům a jeho odhodlání věnovat jim své pozemky vzrostla ve chvíli, kdy díky nim unikl ze spárů jisté smrti.

Slonice ho zachránily před zločinci, tak je zahrnul do závěti

Osudný okamžik, kdy Moti a Rani svému pánovi prokázaly neocenitelnou službu a zachránily mu život, nastal minulý rok, kdy během noci Imam zaslechl zvláštní chování zvířat, které začaly neklidně troubit do tmy.

„Když jsem otevřel dveře, abych viděl, proč sloni troubí, viděl jsem, že pronásledují zločince, kteří nesli zbraně. Jsem naživu díky svým slonům, kteří pro mě pracovali jako osobní strážci,“ vyprávěl Akhtar Imam příhodu, která ho bez přítomnosti slonů mohla stát život.

Svou vděčnost zvířatům projevil tím, že přepsal svou závěť a většinu svých pozemků zde věnoval slonům. Tím si ale poněkud znesvářil zbytek své rodiny, i když podle Imámova tvrzení prý myslel i na ně a menší část půdy a domu odkázal své ženě a dětem. Prý ale úplně šťastní nebyli. „Nechápou, že ti slonové pro mě nejsou jenom něčím, co chci ukazovat… Můj vztah k nim je na celý život. Milujeme jeden druhého,“ dodal Imam.