Netradiční zákony v Asii vás mohou dostat do problémů

Setkání s novou kulturou může být na cestováním tím vůbec nejzajímavějším. Někdy vás ale může i nepříjemně zaskočit, a to zejména, jde-li o různé podivné zákony. Se zákony si totiž není radno zahrávat, jelikož jejich porušení může vyústit ve velmi negativní následky. Byť se za zemi s podivnými zákony většinou považují Spojené státy, pár hodně bizarních zákonů najdeme i v Asii. Kde je lepší mít se na pozoru?

Singapur: Na nahotu zapomeňte

Máte také rádi ten pocit, když se po dlouhém dni v práci můžete vysvléct z nepohodlného kostýmku nebo obleku a chvíli si užívat pocit volnost a svobody jen tak, jak vás pánbůh stvořil? V Singapuru něco podobného raději nezkoušejte. I pokud se budete pohybovat v bezpečí vašeho domu, může to být potenciální problém – stačí totiž, aby vás někdo letmo zahlédl přes okno, až už na vás může zavolat policii. Takové chování je totiž považováno za pornografii a dle toho je i trestáno.

Singapur: Město bez žvýkaček

Jestliže si po jídle rádi osvěžíte dech žvýkačkou, v Singapuru to raději nezkoušejte. Tento zákaz platí od roku 1992 a existuje z něj pouze jediná výjimka, a to pokud používáte nikotinové žvýkačky při odvykání kouření. Absolutně ale neexistuje, abyste žvýkačku vyplivli na chodník, protože v takovém případě můžete být potrestáni dokonce až výpraskem.

Čína: Na návštěvu povinně

Také se rádi vyhnete rodinným oslavám a nejrůznějším návštěvám u rodičů? Jistě, někdy vztahy nejsou ideální, pohledy na život různé a prostě se snažíte návštěvy omezit jen na ty nejdůležitější události. V Číně by vám takové chování ale neprošlo. Zde je stanoveno zákonem, že dospělé děti musí pravidelně navštěvovat své stárnoucí rodiče. Byť to zní možná trochu tvrdě, určitě to má dobrou myšlenku – jde o to, aby staří lidí nebyli sami, bez pomoci a aby se tak co nejméně zatěžoval státní systém.

Indonésie: Potěšení jenom s partnerem

V Indonésii by se vám nemuselo vyplatit, pokud si budete sexuální potěšení dopřávat sami. Je tam totiž ilegální masturbovat. Za takovou neopatrnost navíc můžete skončit až téměř na tři roky ve vězení. Dvakrát si tedy rozmyslete, jestli to chcete pro pár chvil rozkoše riskovat. A Indonésie není zdaleka jedinou zemí světa, kde takovýto (pro nás absurdní) zákaz platí.

Japonsko: Hlídejte si svou váhu

Všimli jste si někdy, že kromě zápasníků sumo nenajdete v Japonsku jediného tlustého člověka? Je to tak nejen kvůli jejich přirozeně zdravému stravování, ale také díky tomu, že je pro Japonce povinné, aby si každý rok nechali přeměřit svůj pas. Pokud přesáhnou povolené centimetry, pošle je zaměstnavatel na kurz hubnutí, který jim má pomoci dostat se zpět do formy. Být tlustý je tedy v Japonsku protizákonné, ale jako turisté se samozřejmě obávat nemusíte.