Dva nezřetelné příznaky mohou naznačovat koronavirus. Jde o konkrétní části těla

Zdroj fotografie: Unsplash.com, Imani Bahati

Hlavní příznaky se neustále zmiňují ve všech médiích. Koronavirus se ale projevuje i jinými způsoby a ne vždy je zcela zřetelný. Kontrolujte proto i nezvyklé stavy vašeho těla, které mohou napovídat, že jste pozitivní. Možná, že je vám dobře a pociťujete jen mírné obtíže. Svou nevědomostí ale můžete nakazit ohrožené skupiny kolem sebe.

Vnímejte všechny signály

Příznaky koronaviru se mohou projevit úplně jinak, než byste čekali. Odborníci zmiňují jen málo informací o dvou ne zcela zjevných symptomech, které se mohou objevit u osoby infikované nemocí COVID-19. Stojí za to si je přečíst, abyste věděli, co znamenají a čím vás mohou ohrozit.

Zdroj fotografie: Freepik.com

Nejčastější příznaky

Od vypuknutí epidemie odborníci na celém světě zdůrazňují, že příznaky typické pro koronavirovou infekci mohou připomínat běžné nachlazení. V některých případech jsou příznaky závažnější a v jiných méně.

Nejčastějšími příznaky jsou:

  • Horečka
  • Suchý kašel
  • Únava
  • Bolest na plicích

Další méně závažné příznaky

Sledujte ale svůj celkový stav. Možná jste jen pocítili mírnou bolest svalů bez toho, že byste v předchozích dnech měli náročnější fyzickou aktivitu. Objevit se může i bolest krku. Výjimkou nejsou ani trávící obtíže, jako je průjem nebo zácpa.

Zdroj fotografie: Freepik.com

Pacienti tvrdí, že je trápil také například zánět spojivek, vyrážka, bolest hlavy, břicha a v neposlední řadě také ztráta chuti nebo čichu. Změny se mohou projevit také na nohou a rukou. O co jde konkrétně?

Ruce a nohy

Jakmile zpozorujete nezvyklé zabarvení prstů na nohou nebo rukou, zpozorněte. Američtí odborníci uvádějí, že stále zřetelnějším příznakem konoraviru jsou červené nebo až do fialova zabarvené konečky prstů, které připomínají omrzliny.

Pokud jste zrovna přišli z venku, může jít o běžnou reakci na chlad. Řeč je o zbarvení, které neustupuje a provází vás několik dní. Někdy mohou být prsty více citlivé, až bolestivé.