Použití nesprávné dezinfekce v Čínské nemocnici mohlo způsobit epidemii koronaviru

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Město Qingdao, které najdete ve východní Číně, uvedlo, že možnou přičinou vypuknutí pandemie COVID-19 byla nesprávná dezinfekce v jednom nemocničním pokoji, kde se ošetřovali dva nakažení pracovníci přístavu.

Zjistilo se, že místnost nebyla správně dezinfikována

V Qingdao bylo jen tento týden zjištěno 13 nových případů nákazy koronavirem. Jednalo se o první potvrzené případy COVID-19, které se v Číně objevily za téměř dva měsíce. Většina z nich byla spojena s místní nemocnicí, kde se léčí případy infekcí ze zahraničí.

Pracovníci přístavu podstoupili v nemocnici počítačovou tomografii, ale místnost nebyla předtím pořádně uklizena a dezinfikována. To vedlo k nakažení více pacientů, jak uvedla zástupkyně zdravotní komise Ma Lixin.

U jednoho z pracovníků, u kterého se koronavirus potvrdil, byla infekce diagnostikována koncem září. Příznaky se u něj ale projevily až 14. října, jak uvedla zdravotní komise města. U dalších infikovaných osob neuvedla již žádné podrobnosti.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Otestováno bylo celé město Qingdao

V září také bylo zjištěno, že se nový typ koronaviru objevil na obalech ve sklad dovozců mořských plodů. Mohlo jít o stejné lidi, kteří v přístavu pracovali a infikovali pacienty nemocnice. Po vypuknutí dostaly úřady do pěti dnů vzorky testů 11 milionů obyvatel města. Nebyla ale zjištěna žádná nová nákaza, jak uvedla tisková agentura Xinhua.

Lokální infekce, ale asymptomatická, byla hlášena v jižní Číně. Byla zjistěna u 40letého zaměstnance hotelu. Otestováno bylo 68 lidí, se kterými přišel muž do styku, z nich bylo 66 negativních na přítomnost viru.

Poslední data ukazují, že Čína má situaci pod kontrolou. Během několika dní státní zdravotní komise neuvádí ani jeden místní případ nakažení infekcí. Všechny nakažené, které ve zprávě zaznamenala, identifikovala jako importované ze zahraničí.