Zmutovaný virus Covid-19 se rozšířil do dalších zemí. Japonsko hlásí třetí vlnu pandemie

Obávaný zmutovaný virus Covid-19 z Velké Británie se šíří i do ostatních zemí. Jak obávaný virus vypadá a kam se rozšiřuje? Expert sdělil nejdůležitější informace o mutaci koronaviru.

Zmutovaný koronavirus byl objeven i v Japonsku

Mutace viru byla objevena nejprve v Anglii, brzy se však začala rozšiřovat i do dalších zemí. Japonská veřejnoprávní televize NHK uvedla, že se mutace tohoto druhu viru již nachází také v Japonsku. Nový kmen Covid-19 byl objeven u dvou obyvatel cestující z Velké Británie. Japonské úřady ihned na tuto zprávu reagují. Úřady proto zakazují vstup do země všem osobám z Velké Británie. Tento zákaz se však netýká obyvatel z občanstvím v Japonsku. Ti jsou samozřejmě podrobeni testům a případné okamžité karanténě, aby se zabránilo dalšímu šíření této zmutované nákazy.

Japonský premiér Yoshihide Suga ještě před zákazem příjezdu z Anglie oznámit také omezený vstup do země všem lidem přijíždějícím z Jižní Afriky. Tam byla totiž také detekována další verze koronaviru, která by mohla zapříčinit další šíření nákazy s mnohem větší agresivitou.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Vědci v Jižní Africe informují o novém druhu viru

Jihoafričtí vědci informovali o skutečnosti, že se objevil nový druh viru Covid-19 s názvem 501.V2. Tato mutace je podle všeho mnohem infekčnější, než základní druh koronaviru. Tato mutace způsobuje velké zhoršení epidemie v zemi.

Japonsko se snaží zamezit šíření zmutovaných virů s názvy:

  • N501Y z Anglie
  • 501.V2 z Jižní Afriky
  • další nově vznikající druhy viru Covid-19

Zmutovaný virus z Jižní Afriky se podle vědců a jejich bádání neshoduje s mutovaným virem z Velké Británie. Jedná se tedy o zcela nový druh koronaviru, který se šíří cestováním z Jižní Afriky. Třetí vlna pandemie v Japonsku je zcela zřejmá. V prosinci v Japonsku podlehlo nemoci Covid-19 více než 800 lidí. Počet úmrtí je dvakrát větší než například v listopadu, což znepokojuje nejen úřady, ale také všechny obyvatele.