Nová virová vlna v Hongkongu. Nakažený okres je odříznut od města a zbytku světa

Zdroj obrázku: Flickr.com

Tisíce obyvatel v hongkongské čtvrti dělnické třídy mají zakázáno opustit své domovy uprostřed nové vlny pandemie koronaviru. Mají zákaz opustit dům minimálně 48 hodin. Hongkong od listopadu bojuje s novou vlnou koronaviru.

Za poslední dva měsíce v Hongkongu narostly počty nakažených

Ve srovnání s předchozími měsíci je v Hongkongu nárůst infekcí téměř o 40 %. Případy koronaviru v hongkongské čtvrti Yau Tsim Mong, která je dělnickou čtvrtí se starými budovami a rozdělenými byty, představovaly asi polovinu infekcí.

Testovaly se tu odpadní vody. Testy odhalily nejkoncentrovanější stopy viru COVID-19, což vzbudilo obavy, že špatná kanalizace a nedostatečné větrání budov a domácností by mohlo být cestou, kterou se koronavirus šířil. Úřady uvedly, že oblast šestnácti budov bude uzavřena, dokud všichni jejich obyvatelé neprojdou testy na COVID-19. Obyvatelé tak nebudou moct opustit své domovy, dokud nedostanou výsledky.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Hongkong se dříve takových blokádám vyhýbal. Šéfka hongkongské administrativy Carrie Lam loni v červenci uvedla, že úřady se těmto postupům vyhýbají, ale přijali by taková opatření, pokud by to bylo nezbytně nutné. Hongkong vyzval zaměstnavatele dělnické čtvrti, aby postupovali v případu diskrétně, a neomezovali mzdu pracovníků, kteří se dostali do karantény a nemohou tak svou práci vykonávat.

Již začalo plošné testování

Dělnickou čtvrt odřízli od města také proto, aby uklidnili místní obyvatele. Informace, že je zde ohnisko nákazy, ovlivnilo obchod, psychologii i život jeho obyvatel. Hongkong se tak potýká se čtvrtou vlnou nákazy, kterou se nedaří zkrotit. V tomto městě žije asi sedm milionů obyvatel, od vypuknutí pandemie se nakazilo jen necelých deset tisíc lidí.

Nařízení zůstat ve svých domovech se týká asi 10 tisíc lidí. Ti by měli být otestování během dvou dnů a ven a do práce se dostane pouze ten, který bude mít negativní výsledek testu.