Důležité pozitivní zprávy z Izraele o vakcíně proti koronaviru Pfizer

Zdroj obrázku: PxHere

Když byla konečně schválena a následně masově vyráběná funkční vakcína proti koronaviru, vypadalo to, že se svět poměrně rychle vrátí do starých kolejí. Jenže v mnoha zemích se potýkají dokonce i s tím, jakým způsobem distribuovat vakcínu, takže celý proces trvá velmi pomalu. Ukázkou, že to jde rychle a efektivně je tak Izrael, kdy počet obyvatelů je velmi podobný naší zemi. Otázkou tak zůstává, jak je možné, že jinde to jde tak rychle a u nás ne?

Výborné výsledky účinnosti vakcíny

Méně než 0,01% očkovaných lidí, kteří dostali obě dávky vakcíny od společnosti Pfizer v Izraeli, dostali koronavirus, což dokazuje předběžné údaje o účinnosti léku deklarované z klinických testů.

Zároveň je možné uvést, že pouze 20 lidí z více než 128 tisíc lidí očkovaných oběma dávkami očkovací látky Pfizer byly infikovány a k tomu všemu byl průběh infekce velmi mírný, takže nevyžadoval hospitalizaci a objevovaly se pouze příznaky, jako jsou bolesti hlavy, slabost a kašel. Žádný z pacientů neměl horečku přesahující 38,5 stupňů, což jsou všechno dobré zprávy, které krásně ukazují, jak výborným přípravkem vakcína proti koronaviru skutečně je.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Nejrychleji očkující zemí je Izrael

  • Již více než 2,6 miliónů obyvatel dostalo první dávku vakcíny
  • Od začátku pandemie má Izrael přes 600 000 nakažených
  • Z toho bohužel 4 478 lidí na nákazu koronavirem zemřelo

Velmi rychlý průběh vakcinačního plánu v rámci Izraele je rozhodně skvělým příkladem, že to opravdu jde. V zemi, kde je kolem 9 miliónů obyvatel má za sebou první dávku více než 2,6 milionů lidí. Z toho 1,2 milionů lidí je navíc očkováno již rovnou oběma potřebnými dávkami.

Vakcinační kampaň COVID-19 probíhá v Izraeli nejrychleji na světě, ale pokles infekcí je také způsoben tím, že v celé zemi dochází k zavedení opravdu striktních opatření, jejichž účinnost také výrazně pomáhá.