Ředitel WHO: V jednání jsou veškeré hypotézy o vzniku Covid-19. Čína se braní faktu, že nový virus tajila

Zdroj obrázku: Freepik

Generální ředitel Tedros Adhanom Ghebreyesus největší Světové zdravotnické organizace minulý týden oznámil, že se zkoumají veškeré možnosti a hypotézy o skutečnosti a původu pandemie Covid-19. Reagoval také na děsivou skutečnost, kterou vyvolalo mnoho vědců a stran, že je koronavirus uměle vytvořený a unikl z laboratoře v čínském městě Wu-chan. Oznámil, že tato skutečnost je extrémně nepravděpodobná.

Hypotéza je stále otevřená

Slovy ředitele WHO: Bylo předloženo několik otázek, zda byly teorie ihned zavrženy. Nikoli! Veškeré hypotézy zůstávají po rozhovoru se všemi členy týmu otevřené a potřebují další prozkoumání a výzkum. Bez těchto okolností nelze poskytovat další závěrečné fakta. Také dodal, že některé výzkumy mohou být mimo mandát a rámec mise. 

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Předběžné závěry

Již v začátcích bylo ředitelem WHO řečeno, že mise zabývající se původem Covid-19, nenajde všechny odpovědi na otázky, který celý svět hledá, ale mnoho důležitých informací nás přiblíží k pochopení původu Covid-19. Tým, který zkoumá tuto skutečnost – původ pandemie, patřící pod Světovou zdravotnickou organizaci předložil své předběžné zprávy, ve kterých stálo, že nejpravděpodobněji se SARS-CoV-2 objevil z přírodní nádrže na člověka. A to prostřednictvím zvířecího intermediálního vektoru. WHO se po zveřejnění této zprávy dočkalo skeptických závěrů, které naznačily maření vyšetřování ze strany Číny. Dále se musí zjistit ještě mnoho faktů, informací a skutečností o původu nového typu koronaviru. 

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Fakt, že Čína nový virus tajila

Tomuto obvinění se snaží Čína vyhnout. Dodala, že koronavirus není čínskou skutečností, ale že se nový druh viru vyskytl v zahraničí, který se do Číny převezl na mořských plodech. Šéf týmu WHO z Číny tuto informaci na zasedání nevyloučil. Naopak bylo odmítnuto tvrzení, že koronavirus by mohl pocházet z čínského wuchanského virologického ústavu. Bývalý americký prezident Donald Trump minulý rok prohlásil, že koronavirus jednoznačně pochází právě z virologického ústavu, a že existuje velké množství důkazů. Jak tomu opravdu bude? Necháme se překvapit.