Každý by se měl zavřít na tři týdny doma, bez možnosti vycházení. Tvrdí vysoce postavený virolog a profesor

Zdroj fotografie: Libreshot

Podle virologa profesora Włodzimierze Guta by pouze takový postup mohl zastavit šíření covid-19. Jeho další doporučení vás mohou šokovat. Všichni podnikatelé v Polsku netrpělivě očekávali datum, aby mohli znovu otevřít své podniky. 

Omezení byla znovu prodloužena a podnikatelé zuří

Některé restaurace, hotely a penziony byly nucené zavřít. Někteří podnikatelé se před kolapsem zachránili tím, že šli proti vládním předpisům, které jsou proti ústavě a podniky stejně otevřeli. Není ale pochyb o tom, že další prodloužení národní karantény povede k zániku malých a středních podniků.

Virolog se ale domnívá, že v tuto chvíli bychom měli myslet hlavně na zdravotní důvody. Uvedl, že rozhodnutí vrátit studenty do škol nebyl nejlepší nápad. Podle jeho názoru by se všichni obyvatelé měli zdržovat pouze doma, a to po dobu tří týdnů. Studium ve třídě zahrnuje přímý kontakt mezi studentem a učitelem a je tedy rizikový.

Zdroj obrázku: Pixabay

V důsledku toho mohou přijít další nakažení a rozšíření nemoci covid-19. Existuje problém s dálkovým učením. Jak ale přežít v domácím prostředí celé tři týdny? Profesor si uvědomuje, že nechat polské občany po celé tři týdny doma je radikální akce. Přesto si myslí, že by to mohlo pomoci ke snížení počtu infekcí. 

Situace v Polsku vypadá špatně, situace se stabilizovala na vysokém počtu nových případů

Podle virologa by mělo být očkováno až 80 % Poláků, ale specialista se již nevyjádřil k bezpečnosti vakcíny. Je třeba si uvědomit, že bez ohledu na to, kolik lidí se k očkování hlásí, omezení nebudou ani po očkování odstraněná úplně. Některá tu s námi zůstanou, například z preventivních důvodů.

Zdroj obrázku: Pixabay

Zákaz shromažďování osob bude platit minimálně do konce ledna. Každý by měl mít zakrytá ústa a nos na veřejných prostranstvích a udržovat vzdálenost 1,5 metru. Restaurace v Polsku se zavíraly již potřetí během pandemie. V tuto chvíli mohou sloužit pouze jako výdejní okénko. V obchodech s potravinami nebo nákupních centrech může být jeden zákazník na 15 metrů čtverečních. 

V provozu jsou zaměstnanecké hotely a hotely pro zdravotníky. Sjezdovky se otevřely na konci ledna, uzavřená jsou sportovní hřiště, tělocvičny a sportovní centra. Pokud se do Polska vrací lidé za zahraničí veřejnou dopravou, musí na deset dní do karantény.