Očkování vakcínou od AstraZeneca je pozastaveno. Počet obětí již překročil prahovou hodnotu výstrahy

Zdroj fotografie: Unsplash

Snad u každého očkování existují vedlejší účinky, ale jakmile se jedná o úmrtí, existují prahové hodnoty, které se nesmí překročit. Právě kvůli tomu bylo pozastaveno očkování látkou od AstraZeneca. 

Během zahájení očkování bylo velmi důležité představit a vlastně i vyzkoušet jednotlivé očkovací látky od různých společností. Každá z nich přináší lehce rozdílné výhody i případné vedlejší účinky. Z těch aktuálně schválených a používaných je na tom aktuálně nejhůře pravděpodobně vakcína od společnosti AstraZeneca, se kterou jsou spojována i některá úmrtí, kdy se pravděpodobně mohlo jednat o nežádoucí vedlejší účinek. 

Nebezpečná vakcína

Od uvedení vakcíny AstraZeneca na trh odborníci říkají, že tato očkovací látky by se neměla podávat seniorům, protože může tělu velmi ublížit. Jde totiž o očkovací látku, která přímo obsahuje oslabený virus. Výhoda vakcíny oproti přirozené infekci je zároveň velmi sporná už jenom kvůli obtížnému sledování případného rozvoje onemocnění s malými až neznatelnými příznaky. Nyní se bohužel ukazuje, že virologové měli skutečně pravdu. AstraZeneca je velmi nebezpečná a může zabít i mladé lidi mnohdy bez žádného relativně pravdivého a jasného vysvětlení. 

V Itálii také pozastavili očkování od AstraZenece

Itálie je další zemí Evropské unie, která se rozhodla pozastavit očkování proti koronaviru. Tímto krokem se připojila i k dalším zemím, které po některých skandálech spojených s aplikací této látky rozhodli pro pozastavení. Důvodem pro zastavení očkování v Itálii byla smrt muže ve věku 43 let. Šlo o vojáka v dobré fyzické kondici a celá událost odstartovala šetření celé šarže vakcíny. 

Zdroj obrázku: Pixabay

Očkování vakcínou AstraZenecą je pozastaveno

Dotyčná série očkování, se kterou se pojí nedávná šokující událost byla podle dostupných zdrojů bohužel rozdělena i do jiných zemí v Evropě. To znamená, že se může jednat o značný problém v případě, kdy by s danou vakcínou skutečně nebylo něco v pořádku. Stále je však velmi obtížné určit, kolik dávek již bylo použito právě z této potenciálně vadné šarže. I tato nejistota vedla k tomu, že bylo očkování látkou od společnosti AstraZeneca pozastaveno hned v několika různých zemích

Zdroj obrázku: Pixabay

Vyšetřování úmrtí po očkování

V Itálii probíhá vyšetřování smrti policisty ve věku 50 let, který zemřel 12 dní po podání vakcíny. Je tak otázkou, zda jde o další případ souvislosti. Znepokojivé zprávy přichází i z jiných zemí. Například Dánové uvedli, že viděli několik případů krevních sraženin u lidí očkovaných právě touto látkou. Rumunsko také používání této vakcíny pozastavilo. Island, Norsko, Estonsko, Litva, Lucembursko a Lotyšsko rovněž pozastavily podávání vakcíny z bezpečnostních důvodů až do doby, než bude vyšetřování objasněno. 

ZDROJTOKfm