Zemřel manželský pár trpící na covid-19. Jejich těla našla jedenáctiletá dcera. Tragické následky nedostatečné zdravotní péče 

Zdroj fotografie: Getty Images

Přetížené nemocnice souží nejen Českou republiku v době pandemie koronaviru, ale i jiné státy ve světě. Velmi dramatická situace je například ve Spojených státech amerických, kde na covid-19 zemřelo už statisíce lidí. Mezi nimi jsou i rodiče malé slečny Chloe.

Je více než jasné, že koronavirus je vysoce nebezpečný a pro některé jedince se může stát dokonce osudným. Na světě kvůli němu zemřelo už téměř 3 miliony lidí, což je až mrazivé množství. Na následky nemoci covid-19 zemřel i mladý americký pár, který po sobě zanechal jedenáctiletou dceru. Příběh se smutným koncem se objevil v amerických médiích a trhá srdce všech sledujících.

Zdroj obrázku: Pixabay

Nedostatečné poskytnutí péče v nemocnici se stalo páru bohužel osudným

Hlavními postavami tohoto smutného příběhu jsou manželé Erika a Scott Greenmanovi, kteří žili v domě v St. Louis (stát Missouri) se svou jedenáctiletou dcerou Chloe. Když se ženě náhle udělalo nevolno, raději si přivolala záchrannou službu. Lékaři měli podezření na cévní mozkovou příhodu. Nikdo však netušil, že se jednalo o zhoršení stavu při nemoci covid-19. Eriku po rozsáhlých vyšetřeních nakonec propustili domů a nařídili jí povinnou karanténu (to již měla po testu koronavirus prokázaný). V izolaci byl samozřejmě i její manžel, který se posléze také nakazil. Dcera zůstala zdravá. 

Za několik dní našla Chloe své rodiče mrtvé

Protože Erika a Scott nechtěli svou jedenáctiletou dceru nakazit, přestěhovali se ve svém domě do suterénu. Zde tedy trávili celou dobu karantény. Po uplynutí povinné izolace se Chloe za svou matkou a otcem do suterénu vydala. To, co spatřila ji však poznamená na celý život. V bytě totiž našla své rodiče bez známek života. Patolog později potvrdil, že hlavním příčinou úmrtí mladých lidí byl skutečně covid-19. Po zveřejnění příběhu projevili lidé žijící v okolí rodiny ohromnou solidaritu a za zesnulý pár se dennodenně modlí, prohlásil rodinný přítel Chuck.

Zdroj obrázku: Shutterstock

Jediným východiskem ze složité situace je očkování

Aby se mohlo předejít takto tragickým událostem ve světě, je nutné co nejvíce očkovat proti nemoci covid-19. V tuzemsku je proces vakcinace o něco pomalejší, než se předpokládalo. První dávku však dostalo již přes milion lidí. 

ZDROJMirror