Angela Merkelová hovoří o třetí vlně pandemie jako o možné nejhorší

Zdroj fotografie: Getty Images

Třetí vlna pandemie se ukázala v plné síle a zdá se, že její výsledky jsou zatím zdaleka nejhorší. Bohužel to zároveň nevypadá, že by v blízké době mělo dojít k výraznému zlepšení. 

Když byly schváleny vakcíny, zdálo se, že se pandemie blíží ke konci a třetí vlna snad vůbec nenastane. Jenže bohužel se tak stalo a zatím to vypadá, že se počet nakažených zvětšuje téměř do nekonečného množství. To rozhodně není dobrá zpráva ani v souvislosti s poměrně pomalým očkováním, které nijak výrazně nepomáhá. Problémy má celá řada evropských zemí včetně Německa, na což si postěžovala také kancléřka Angela Merkelová a nechala se slyšet, že třetí vlna pandemie by mohla být úplně nejhorší. 

Zdroj obrázku: Pixabay

Jaká je situace v Německu

Aktuální situace není dobrá ve více zemích a ani Německo není výjimkou. I tady panují přísná opatření, jejichž hlavním úkolem je zmírnění šíření nákazy. Zároveň všichni pracují na očkování a snaze zrychlit celý proces, aby se vakcína dostala k co možná největšími počtu lidí v krátkém čase. Regiony mohou do určité míry rozhodovat o vlastním opatření, ale obecně se dá říci, že velká část Německa je stále pod silným vlivem pandemie, která má dopad na běžný každodenní život lidí. 

Počet infikovaných v Německu

Podle aktuálních dat přesáhl počet lidí, kteří se již nakazili koronavirem hranici 3 miliónů. Aktuální přírůstky se pohybují nad hranicí 10 000 případů za den, což jsou stále velká čísla. Hrozivě vypadají také počty mrtvých, kdy jde v případě Německa aktuálně o počet převyšující hranici 78 tisíc lidí. To jsou opravdu znepokojivá čísla, u kterých si všichni přejí, aby se již nezvětšovala a byla konečná. 

Zdroj obrázku: Pixabay

Očkovací kampaň není dostatečně rychlá

Bohužel se zdálo, že s pomocí očkování bude postup pandemie zastaven a třetí vlna nebude představovat žádnou vážnější hrozbu. Nakonec je však celý proces okolo očkování pomalý a komplikovaný, což akorát nahrává dalšímu šíření onemocnění. V Německu je aktuálně očkováno zhruba přes 15 % obyvatel. Tito lidé dostali zatím první dávku vakcíny a pouhých 6 % má za sebou i druhou potřebnou očkovací dávku, aby byla účinnost vakcíny optimální. Ani jiné země na tom nejsou o moc lépe. Problémem jsou nejenom čekací lhůty na dodávky samotných vakcín, ale také organizace procesu očkování přímo uvnitř daných států. 

ZDROJInteria