Novinky a články z nejkrásnějších míst Asie

China Zun (Citic Plaza)

Je rozestavěný výškový mrakodrap, jehož výstavba probíhá v centrální pekingské obchodní čtvrti Beijing CBD. Svou finální výškou 528m předčí současnou nejvyšší budovu Pekingu, 300m vysokou třetí budovu Obchodního centra. Mrakodrap bude nabízet luxusní ubytování, pronájem kanceláří, restauraci s kavárnou, i vyhlídkovou plošinu pro veřejnost.

China Zun

Výstavba China Zun byla zahájena na podzim roku 2011, a trvá dodnes – i přes prvotní předpoklad, že bude výškový mrakodrap dokončen do pěti let. Architektem budovy je čínská společnost CITIC Group, která se nechala při návrhování budovy inspirovat čínským vinařským plavidlem zvaným Zun. Mrakodrap je v horní i dolní části rozšířen, a má vchod ze čtyř stran.

CITIC Plaza

Po dokončení se stane China Zun druhou nejvyšší budovou severní Číny – bude o necelých 70m nižší, než rozestavěný Goldin Finance 117 v severočínském Tianjinu. China Zun je někdy přezdíván CITIC Plaza, v odkazu návrhářské společnosti.

Vnitřek budovy China Zun

"Ohrnutý vchod" China Zun

2 Comments

  1. […] oblohu. I přes toto nepsané pravidlo se v tomto roce dokončuje stavba nového mrakodrapu China Zun, který bude vysoký 528 m, a stane se tak nejvyšší budovou Pekingu, a čtvrtou nejvyšší […]

  2. Shun Hing Square - Tajemná Asie on 9.7.2017 at 23:29

    […] byla nejvyšší budovou Číny v letech 1996 – 1997, kdy byl dokončen CITIC Plaza …v současnosti je stavba třetí nejvyšší budovou ve městě a patří do dvacítky […]

Přidat komentář