Mezinárodní finanční centrum Ping An

Mzinárodní finanční centrum Ping An
Want create site? With Free visual composer you can do it easy.

Mezinárodní finanční centrum Ping An je supervysoký mrakodrap v centru Shnzhenu, který leží v jihočínské provincii Guangdong. Mrakodrap s více než 600m zaujal post nejvyšší budovy Shenzhenu, a druhé nejvyšší budovy v Čínské lidové republice …zároveň také patří do pětice nejvyšších budov světa. Mrakodrap se 115 patry se vzpíná nad CBD Shenzhenu, který je největším výrobním centrem světa. Projekt zakoupila v polovině roku 2007 společnost Ping An za závratnou částku 1,658 miliardy čínských yuanů, což je v přepočtu téměř 6,1 miliard českých korun.

Mzinárodní finanční centrum Ping An

Základní kámen supevysoké stavby byl položen o dva roky později, a ještě téhož roku započala stavba. V roce 2013 byla stavba téměř u konce, ale stavitelé se potýkali s korozí konstrukce, která vznikala od nedaleké vody …problém vyřešily, a v polovině dalšího roku byl mrakodrap téměř dostavěn. Svého vrcholu dosáhl v počátku následujícího roku.

Mzinárodní finanční centrum Ping An

V mrakodrapu se nachází prostorné kancelář, konferenční centrum, luxusní hotel i vícepatrové středisko, které leží netradičně ve vysokých patrech budovy. Dvě nejvyšší patra zabírá vyhlídková plošina, která leží v výšce 562m, a nabízí jedinečný výhled na celou metropoli. K lepšímu pozorování slouží nejnovější digitální dalekohledy, které umožňují dohled několik kilometrů. Supervysoký mrakodrap se stal hlavním sídlem skupiny Ping An, která jej vlastní.

Původní návrh designu fin. centra Ping An

Mezinárodní finanční centrum Ping An mělo původně díky 60m vysoké anténě převýšit současnou nejvyšší budovu země, shanghaiskou Shanghai Tower. Majitelé centra ovšem zažili šok, když jim bylo vztyčení 60 m antény zakázáno – výška budovy by prý spolu s anténou ohrožovala leteckou dopravu nad městem. Budova tak zůstala v těsném závěsu za Shanghai Tower, a stala se druhou nejvyšší budovou v Číně.

Druhá fáze

Projekt mezinárodního centra Ping An zahrnuje kromě 600 metrové věže ještě druhý mrakodrap, známý v rámci projektu jako jižní věž, který bude dosahovat přibližně poloviční výšky. Jeho výstavba začala v roce 2014, a dokončen bude z jara 2018. Věž s 290m bude mít 47 patr, a bude propojena mostem s hlavní budovou. Využívána bude pravděpodobně výhradně ke komerčním účelům.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

    Okomentuj nám příspěvek

    Přejít k navigační liště