Novinky a články z nejkrásnějších míst Asie

Trpíte závratí? Tento skleněný most je zavěšený 218 metrů nad mořem o otestuje práh vaší závratě

Závrať provází spoustu lidí, a tak je někdy potřeba ji pořádně otestovat. V Číně tak postavili obrovský skleněný most, který vás sice udrží v bezpečí, ale rozhodně dá vaší závrati zabrat.

Co to vlastně ta závrať je? 

Pokud patříte mezi šťastlivce, kterých se závrať netýká, máte vyhráno, pokud ale patříte mezi většinu, která občas strachem z výšek a nepříjemným pocitem trpí, rozhodně byste se neměli vydávat na novou čínskou atrakci. 

Závrať je pocit nevolnosti, který většinou způsobuje točení hlavy. Člověk se cítí nejistý, často vrávorá a točí se mu celý svět. Občas jde tento pocit přirovnat k nevolnosti. Závrať je také nazývána vertigem a tato „pravá“ závrať se vyznačuje iluzorním pohybem vlastního těla nebo předmětů, které vás obklopují. Pokud patříte mezi šťastlivce, kteří pocit závrati ještě nepoznali, můžete se otestovat třeba na rychle se točícím kolotoči. Každý člověk má práh závrati někde jinde. Někdo může stoupat do výšky několik desítek metrů a nic se mu neděje, někdo se bojí už v několika málo metrech. Otázka ale zní, jaká je vaše hranice a kolik toho vydržíte. 

Netradiční atrakce, která otestuje váš strach

Číňané teď vytvořili opravdovou zkoušku vašeho strachu z výšek. Vytvořili obrovský skleněný most, který spojuje dva protilehlé útesy. Most je zavěšen na složité konstrukci a je dlouhý neuvěřitelných 488 metrů, to je opravdu hodně skla na jednom místě. Jeho délka ale není tím nejzajímavějším kritériem. Most visí v úctyhodných 218 metrech nad mořem, a to už je výška, která dokáže zamotat hlavu. Díky prosklené konstrukci se tak pohybujete po mostě a máte možnost vidět dechberoucí výšku pod sebou. Pohled je to k nezaplacení a rozhodně se shodneme na tom, že takový zážitek jen tak někde neprožijete, každopádně atrakce není pro každého.

Most naleznete v čínské provincii Che-pej. Celá dechberoucí atrakce je tvořena z 1077 prosklených desek tvrzeného skla. Každý kousek skla je tlustý několik centimetrů, takže se nemusíte bát, že by se vám něco přihodilo. Samotná konstrukce je vyrobena z vanadu, materiálu, který vyniká svou vysokou nosností. Celá konstrukce dokáže odolat i silnému zemětřesení, takže na tomto mostu jste opravdu v bezpečí, i když se to na první pohled asi nezdá.  

Výlet může být pro jednotlivce nebezpečný

Kromě testování prahu své závrati spatříte hlavně nádhernou přírodu, kterou díky mostu uvidíte v opravdu netradiční perspektivě. Pokud se na výlet vydáte, raději si s sebou vezměte nějaké kamarády. Často se totiž stává, že někteří návštěvníci pobyt ve výšce nezvládnou a jejich přátele je musejí pomalu odvádět do bezpečí.

Hned po otevření navštívilo most více než tři tisíce návštěvníků, takže je vám asi jasné, že pobyt ve výšce nebude tak nezvladatelný, takže přežít se to rozhodně dá. A pokud se postavíte svému strachu z výšek, most vás odmění nádhernou scenérií, kterou mají většinou možnost vidět pouze ptáci a piloti letadel, a to už za trochu strachu a odvahy stojí.