Novinky a články z nejkrásnějších míst Asie

Zhouzhuang: Město na březích vodních kanálů starých přes 2000 let

Vodní město Zhouzhuang

Zhouzhuang je historické město známé zejména pro své vodní kanály, které prochází celým starobylým centrem. Na mnoha místech zastupují silnice, a dodnes jsou hojně využívány pro přepravu lidí i zboží. Spoustu loděk v typickém čínském stylu můžete vidět u břehů starých ulic i domků místních starousedlíků, jimž moderní doba nic zásadního nepřinesla. Ve starém městě Zhouzhuang se ponoříte do atmosféry původního života místních obyvatel, a při troše štěstí se na loďce kanály projedete.


Čtěte také: Terakotová armáda: Odkaz prvního císaře


Vyrazte za krásami Zhouzhuang

Zhouzhuang je jedno z nejkrásnějších “vodních” měst na území Číny, a patří k nejnavštěvovanějším místům v provincii. Architektura starých a dokonale zachovalých domů vytváří po boku vodních kanálů naprosto úchvatnou atmosféru, do níž se snadno ponoříte. Zhouzhuang ale nejsou jenom vodní kanály a staré domy; na poměrně malém území se nachází třeba chrám Quanfu se zahradou Nanhu, park Fugui nebo mosty staré jako město samo.

Pro své vodní kanály je město Zhouzhuang často nazýváno jako “Benátky východu“, které leží v jezerní oblasti provincie Ťiang-su (Jiangsu) na východě Číny. Od Su-čou (Suzhou), hlavního města prefektury, je vodní město vzdálené přibližně 50 km, které lze pohodlně překonat vlakem nebo autobusem.

Zhouzhuang - vodní město - Čína


Čtěte také: Staré město Lijiang


Historie Zhouzhuang je stará přes dva tisíce let

První stavby byly v Zhouzhuang postaveny mezi lety 770 – 486 př. n. l., kdy se stalo město pod názvem Zhenfengli součástí správního celku Suzhou. Poté, co bylo město v roce 1 086 připojeno k chrámu “Úplného štěstí”, získalo svůj současný název Zhouzhuang. Mezi nejstarší stavby patří městské domky a mosty, které překlenují úzké kanály.