Terakotová armáda v Karlových Varech

Vstupenky na Terakotovou armádu
  • Březen 15, 2017
  • Asie
  • 0 Komentáře
  • Chingischan
Want create site? With Free visual composer you can do it easy.

Terakotová armáda je považována za jedno z největších umění lidské civilizace …přibližně 8 000 postav v životní velikosti je výsledkem čínských řemeslníků, kteří měli vytvořit posmrtný doprovod Prvního císaře. Obdivuhodné dílo se nachází jen několik kilometrů od města Xi’an, které bývalo ve starověku hlavním a císařským městem sjednocené Číny. K objevení císařovy hrobky došlo teprve v druhé polovině 20. století, a od té doby upoutává pozornost celého světa.

Skupina terakotových vojáků

Ukázka terakotové armády zamířila do Karlových Varů na konci prosince 2016, kde bude probíhat až do 31. března v hotelu Thermal, který stojí na začátku karlovarské kolonády. Ve výstavní síni jsou k vidění jednotlivé typy vojáků v životní velikosti. Celou síní zní vybraná čínská hudba, díky které se návštěvník lépe vcítí do dávných dob staré Číny. Naproti vstupu je připraveno sezení s průvodním dokumentem v anglickém jazyce s českými titulky …dokument nastiňuje průběh výroby i problémy, s nimiž se museli řemeslníci vypořádat.

Socha čínského vojáka

První císař nebo také Čchin Š‘-chuang-ti patří k nejvýznamnějším postavám čínské historie …byl prvním, komu se podařilo sjednotit čínské kmeny a vytvořit úplně první jednotný stát na území Číny. Po usednutí na trůn zavedl řadu reforem, které dynamicky nastartovaly hospodářství a zlepšili životní úroveň veškerého obyvatelstva. Stanovil také jednotné zákony, vzdělání a mnoho dalšího …odkaz Prvního císaře položil ve třetím století př.n.l. základy pro silnou a jednotnou Čínu.

Socha Prvního císaře

Prohlídka výstavy zabere přibližně 30 minut …s průvodním dokumentem je doba o hodinu delší. K vidění jsou kromě jednotlivých typů vojáků i celé skupiny válečníků rozdělených podle jejich role. Ve vstupní síni je skupina přibližně dvouset vojáků ve velikosti 15 – 25cm …v další síni jsou skupiny početně menší, ovšem v životní velikosti. Dokonalé repliky terakotových vojáků jsou vyráběny v Číně poblíž naleziště císařovy hrobky, odkud jsou exportováni do celého světa.

Socha generála

Vstupné na výstavu vyjde dospělého člověka na 150 korun …senioři a studenti mají vstupné za 90Kč. Další slevy na vstupném jsou podle velikosti rodiny, případně celých skupin. Před vstupními dveřmi je možné zakoupení replik terakotových vojáků v různých velikostech …pro nadšence je připravena také možnost „archeologického očistění“ deseticentimetrové figurky. Kromě vojáků jsou v prodeji také propisky, přívěsky a další věci související s touto tématikou.

Válečný vůz

Osobní zkušenost

Osobně jsme výstavu navštívili o víkendu 25. února …návštěvnost byla tak akorát, mohli jsme si všechno v klidu prohlédnout …v odpoledních hodinách chodí ovšem více obdivovatelů. Prohlédli jsme si každý detail výstavy včetně průvodního dokumentu …na konci jsme zakoupili postavy císaře a generála, které jsme o několik dní později očistili za pomoci dřívka a štětce …zážitek z celé výstavy je nepopsatelný …jen kromě císaře jsme nakonec očistili kavaleristu.

Archeologicky očištěný generál

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

    Okomentuj nám příspěvek

    Přejít k navigační liště