Lotosové hory Lianhua, pozůstatek dračí moci

Lotosové hory Lianhua
Want create site? With Free visual composer you can do it easy.

Lotosové hory Lianhua leží mezi dvěma toky Perlové řeky ve východní části okresu Panyu, přibližně 20km od hlavního města provincie Guangdong, a patří k nejkrásnějším horám v rozsáhlém povodí Perlové řeky. Na ploše dva a půl čtverečních kilometrů se tyčí 48 kopců z červeného pískovce, z nichž nejvyšší dosahuje výšky 108m. Místo má velky historický význam …v jeho prostředí se nachází přes 2 000 let staré těžiště, které je nejzachovalejší v celé Číně.

Lotosové hory Lianhua

Na jeho vrcholcích se nachází bájné Lotusové město, které bylo vybudováno na příkaz císaře Kangxi z dynastie Qing v roce 1680. Už před naším letopočtem byly Lotosové hory Lianhua osídleny prvními lidmi, kteří v jejich prostředí těžili červený pískovec pro stavbu budov. Místo mělo rovněž silný náboženský význam už před příchodem císaře, který dokazují všudypřítomné pagody a chrámy. V komplexu města a jeho okolí se hojně vyskytují i další náboženské budovy.

O zábavu je v Lotososvých horách postaráno

Symbolem hor je legendou opěvovaná Bohyně milosrdenství, jejíž socha stojí v severovýchodní části hor. Socha s výškou 40,88m byla odlita ze 120 tun bronzu a potažena 9kg zlata, a je tak nejvyšší sochou svého druhu na světě. V blízkosti sochy se nachází známá Lotusová věž nebo Socha devíti draků. V okolní přírodě se volně pohybuje několik desítek malých opic, které baví návštěvníky svou zvědavostí. Na okraji hor leží lotusová zahrada Baomo, ve které se nachází zlatá socha Buddhy.

Bohyně milosrdenství

Nejznámějšími vrcholy jsou Yan Zi Yan (Swallow rock); Fei Ying Ya (Eagle Cliff); Shi Zi Shi (Lion stone) a Guan Yin Yan, tedy Goddss of Mercy rock, na němž stojí socha Bohyně milosti.

Zlatá socha Buddhy v lotusové zahradě Baomo

 

Název

O vzniku pojmenování vypráví místní legenda. Při pobřeží Jihočínského moře žil zlý drak, který si čas od času vybíjel vztek na místních lidech. Jednoho dne byl však jeho vztek tak obrovský, že ničil vše, co mu přišlo do cesty …v deltě Perlové řeky vytvářel mohutné vlny, které smetly obydlí, převrátily lodě a zabily mnoho lidí …když to uviděla Bohyně milosrdenství, sestoupila z nebe, a hodila po drakovi lotosovým květem, který ho uklidnil …poté se mohutný lotusový květ obrátil, a vytvořil kopce v blízkosti řeky.

Mapa Lianhua

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

    Okomentuj nám příspěvek

    Přejít k navigační liště