Velké divadlo v Šanghaji

Velké divadlo, Šanghaj
Want create site? With Free visual composer you can do it easy.

Velké divadlo v Šanghaji patří k nejpozoruhodnějším stavbám ve městě. Budova navržená francouzským architektem Jean-Marie Charpentierem se stala od otevření v  roce 1998 výrazným prvkem Šanghaje svým osobitým architektonickým stylem a vzhledem. Stavba se tentokrát netyčí do výšky, jako většina výrazných staveb v Šanghaji, ale rozkládá se na ploše více než dvou hektarů u Lidového náměstí v historickém centru Šanghaje. Výrazná prohnutá střecha symbolizuje tradiční čínskou architekturu, zatímco všudypřítomné sklo a světelné odrazy dodávají budově zářivý dojem s  moderním nádechem.

Šanghajské Velké divadlo s JW Marriot vzadu

Divadlo tvoří dvě části – východní a západní – které zaujímají celkovou plochu 64 tisíc metrů čtverečních. V  budově sídlí hned několik divadel a šanghajská opera, pro než jsou k  dispozici sály různých velikostí. Divadlo má také tři hlavní haly – Lyrická, Dramatická a Studio – s  celkovou kapacitou 1 800 míst. Kromě toho jsou součástí budovy kavárny, výstavní síň, společenský sál a další prostory.

Hlavní sál

Šanghajské velké divadlo uvedlo za dobu své existence více než 8 000 představení umělců z Číny i zahraničí. Za necelých 20 let přivítalo 10 milionů diváků, a stalo se spojovacím mostem mezi čínskou a světovou kulturou. Divadlo na svých prknech uvádí operu, muzikály, balet, symfonické koncerty i klasické čínské drama. Několikrát hostilo i významné mezinárodní soubory a festivaly, jako je Vídeňská filharmonie nebo ruské baletní soubory.

Noční osvětlní Velkého divadla

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

    Okomentuj nám příspěvek

    Přejít k navigační liště