Čínská příroda nabízí rozmanitost a skrytá tajemství

Okolí řeky Jang-c‘-ťiang (Yangtze)

Jang-c‘-ťiang nebo také Modrá řeka je nejdelší řekou na území Číny i nejdelším tokem euroasijského kontinentu. Řeka je na severu i východě hojně využívána k lodní dopravě a energetice, zatímco směrem na západ na využití ztrácí. A právě v odlehlých horských oblastech se nabízí jedinečné pohledy na bohatství čínské přírody v okolí veletoku Jang-c‘-ťiang.

Tok řeky Li-ťiang (Li River)

Podél řeky Li-ťiang se tyčí tisíce malých vrcholků, hustě posetých zelení. Čínská příroda v provincii Kuang-si na jihu země patří k nejbohatším a nejméně zničeným částem země, kde lidé využívají pouze nejúrodnější nížiny podél říčního koryta. V ostatních částech se můžete probírat hustou vegetací přecházející z malých nížin ve strmé vrcholky.

Měsíční hora (Moon Hill)

Měsíc v čínském prostředí asi nikoho nepřekvapí, čínské měsíční mosty jsou koneckonců známé po celém světě. Ovšem i sama příroda ukázala, že se vyrovná čínským architektům – v jihočínské provincii Kuang-si tak můžete spatřit Měsíční horu, která vypadá skoro jako mosty v čínských zahradách. Jenom škoda, že pod ní není žádné jezero, aby mohla vytvářet měsíc.

Vílí most (Fairy Bridge), nejdelší přírodní most na světě

Skalní útvar připomínající most nese označení Fairy Bridge, což v překladu znamená Vílí most, ale místní ho znají spíše pod názvem Xianren. Na území Číny se podobných úkazů nachází hned několik, ale tento je ze všech nejdelší – s délkou 121,9 metrů je dokonce nejdelším přírodním mostem na světě.

Rýžové terasy Yuanjang

Rýžové terasy Yuanyang jsou známy pro své pestré zbarvení, jehož intenzita i tóny se mění v důsledku ročního období i slunečního svitu. Rýžové terasy leží na hranicích s Vietnamem, a celá oblast byla po několik staletí zcela odříznutá od zbytku země. Dnes jsou nejvyhledávanějším místem v celé jižní provincii Jün-nan (Yunnan) a jedním z nejoblíbenějších míst k fotografování na území Číny.