Bubnová věž v Si-anu (Drum tower): Symbol města

Foto: Pixabay.com

Bubnová věž nebo také Drum tower of Xi’an patří k symbolům města Si-an, v němž ji nechal vybudovat čínský císař z dynastie Ming ke konci 14. století. Ve věži je umístěn mohutný buben, který se každý večer rozezněl, aby oslavil uplynulý den. Staří císaři tak udržovali do jisté míry i pojem o čase mezi obyvateli. Bubnová věž je dnes přístupná veřejnosti, která si může prohlédnout stovky let starou historii „bubenictví“ ve městě starých císařů Číny.

Prohlídka Bubnové věže v Si-anu

Vydáte-li se na prohlídku Bubnové věže, budete okouzleni krátce po vstupu do prvního patra, v němž se nachází obsáhlá sbírka starých bubnů. Ty visí na stěnách v celém sále a každý z nich je zdoben čínským písmem, které symbolizuje štěstí. Návštěvníci se jich samozřejmě nesmí dotýkat, ale před hlavní branou stojí buben, na něhož si můžete za malý poplatek pro štěstí zabubnovat. V dalším patře se nachází muzeum bubnů, z nichž jsou některé staré tisíce let. Přes Bubnovou věží se každoročně koná úchvatná bubnová show trvající s přestávkami několik hodin.


Mohlo by vás zajímat: Terakotová armáda: Odkaz Prvního císaře


Vrcholem věže je vyhlídka na město, z něhož můžete vidět třeba nepříliš vzdálenou Zvonovou věž, starobylou Velkou mešitu a rozlehlou obytnou čtvrť. Na druhé straně ulice se potom nachází rozlehlá prostranství, nákupní centra, restaurace a kancelářské budovy.


Navštivte pagody Divoké husy v Si-an


Na která místa vyrazit v okolí Bubnové věže Si-anu

Nejbližší okolí Bubnové věže nabízí pohled na každodenní život Číňanů, jejichž styl žití nelze poznat lépe než ve zmíněné obytné čtvrti. Ve vzdálenosti do jednoho kilometru se potom nachází nespočet zajímavých staveb jako Zvonová věž (Bell Tower of Xi’an), která kdysi ohlašovala příchod nového dne; taoistický chrám Du (Du City God Temple) nebo malá mešita a již zmíněná Velká mešita s historií sahající do 8. století.