Mladí a zaneprázdnění: Nejúspěšnější indičtí milionáři, ze kterých si můžeme vzít příklad

Většina miliardářů světa svého bohatství dosáhla vlastními silami. Tito lidé jsou proto důkazem, že nic není nemožné a dosáhnout svého snu může každý, kdo o to opravdu stojí. Přinášíme vám přehled několika indických miliardářů, kteří vytvořili své impérium vlastníma rukama od nuly. Protože přesně odtud začíná shromažďování prvního milionu, ze kterých pak lze poskládat miliardové jmění. Zdá se vám to šílené?

Tito mladí lidé jsou živým důkazem toho, že dosáhnout na miliardy z nuly je všechno, jen ne nemožné. Díky vlastní tvrdé práci založili podnikání a stali se z nich magnáti, a to velmi inspirativní. Ale pozor, než začnete číst, vezměte v úvahu, že na rozdíl od jiných miliardářských seznamů, tento nezahrnuje dědice a dědičky.

Divyank Turakhia

Zakladatel a hybná síla společnosti Media.net, kterou prodal před čtyřmi lety čínskému konsorciu za 900 milionů dolarů, je tělem i duší především programátor. Programování počítačů si získalo jeho pozornost, když mu bylo 9 let. V té době spustil bezplatný systém internetových vývěsek, systému, který dnes známe jako diskusní fóra.

Jeho společnost byla po čtyři po sobě jdoucí roky oceněna jako jedna z Top 500 nejrychleji rostoucích společností v Asii. Společnost Skenzo, kterou založil v roce 2005 jako součást skupiny Directi Group se za jediný rok stala nejrychleji rostoucím poskytovatelem internetových domén. Nyní se zabývá internetovou reklamou v rámci vlastní založené mediální skupiny.

Ritesh Agarwal

Pokud často cestujete po světě, nejspíš jste se už setkali s Oyo Rooms, což je portál pro online rezervaci hotelových pokojů. Tuto společnost založil mladý miliardář Ritesh Agarwal a nyní má síť tisíců hotelů po celém světě. Po úspěchu, který se svým počinem zaznamenal na území Indie a poté v celé Asii, se Agarwal zaměřil také na Spojené státy americké, kde je Oyo na dobré cestě stát se zaběhlým domácím pojmem.

Ritesh začal svou cestu, když mu bylo 19 let. V té době procestoval Indii a během toho zjistil, že pokud jde o předvídatelné a spolehlivé ubytování, je na tom jeho domovina velmi špatně. Nezaváhal ani minutu a rozhodl se realizovat nápravu. To se stalo základem jeho impéria. Oyo Rooms založil za přispění spoluzakladatele Paypalu Petera Thiela, od kterého na svůj projekt obdržel grant ve výši 100 000 amerických dolarů.

Nithin Kamath

Nithin je jedním z nejúspěšnějších internetových podnikatelů v Indii. Pochází ze středostavovské rodiny z města Bangalore. Založil společnost na obchodování s akciemi s názvem Zerodha, která dosahuje obratu přesahujícího 1 miliardu amerických dolarů denně. Založil také technologický start-up Rainmatter.

Jeho otec pracoval jako jednatel banky Canara. Když byl Nithin malý, brával ho otec s sebou na pracovní cesty. Ukázalo se, že právě to se stalo Nithinovou hlavní inspirací. Když mu pak bylo 17 let, začal spravovat obchodní účet svého otce a před založením Zerodhy pracoval jako profesionální obchodník s cennými papíry.

Nová éra miliardářů

Velmi dlouhou dobu se zdálo, že jedinými miliardáři světa jsou výhradně lidé, kteří se již narodili se zlatou lžičkou v ústech. Tito mladí lidé, o kterých jsme dnes hovořili, však mění pravidla hry a staví je na hlavu. Dokazují, že úplně kdokoliv může dosáhnout naprosto čehokoliv. Nechte se jimi inspirovat a staňte se jedním z nich.