Singapurští tučňáci mají díky uzavření zoo volný výběh

Roztomilá partička tučňáků je nadšená z částečného uzavření Singapuru kvůli koronavirové nákaze. Kavalíři ve fraku dostali volnost a mohou svobodně probíhat a zkoumat všechna zákoutí uzavřené zoologické zahrady.

Tito tvorové totiž potřebují neustálou stimulaci, kterou jim obvykle poskytují zástupy obdivujících návštěvníků zahrady. Teď, když tam nejsou, musejí tučňáci dostat novou sadu podnětů. Proto jim pečovatelé dali na nějaký čas svobodu, aby si mohli prohlédnout oblast kolem své expozice, včetně dětského hřiště.

Kolonie zhruba dvanácti ptáků se nezdála být nijak zvlášť ohromená ani horolezeckou zdí ani skluzavkou a brzy se odkolébala do další sekce. Pouze na okamžik se zastavili ve chvíli, kdy se setkali s modely lachtanů v životní velikosti. Tito tvorové se totiž tučňáky ve volné přírodě často živí, a proto se tvářili poněkud překvapeně. Když ale zjistili, že jim nic nehrozí, znovu nabyli odvahu a vrátili se k poskakování po skalách a zakrátko se od hlavní skupiny oddělil pár, který se vydal prozkoumávat prostor za kůlnou.

Kromě výletů kolem zoo tučňákům jejich chovatelé také připravili speciální překážkovou dráhu, kterou uzpůsobili tak, aby opeřence bavila. Když jim pečovatelé poprvé otevřeli dveře jejich výběhu a oni vyskočili ze svého bazénu v písečném prostoru, zpočátku se konsternovaně zastavili a při pohledu na svobodu, která se jim otevírala, se tvářili bezradně.

Ten nejodvážnější z nich se ale pomalu vydal ven směrem ke hřišti a pomalu procházel pískem mezi barevnými plastovými míčky, prošel malým tunelem a navigačními zákopy, než se odvážil zbytek skupiny jej následovat.

Zaměstnanci zoologické zahrady vysvětlují, že tyto procházky pomáhají tučňákům jako cvičení posilovat svaly na nohách i celém těle a také stimulovat jejich poznávací schopnosti, které jim pomáhají snáze se orientovat v novém prostředí.

„Je to pro naše africké tučňáky nová příležitost, jak objevovat Zoo v Singapuru,“ komentoval provozovatel zvířecího parku nejbohatšího městského státu světa, který hlásí přes 16 000 nakažených koronavirem, kvůli čemuž zdejší vláda zavedla bezpečnostní opatření včetně uzavření škol a většiny pracovišť.