Seznamte se s gamerskou babičkou, je to nejstarší herní youtuberka na světě

Hamako Mori je devadesátiletá japonská babička, která každé ráno protahuje svoje prsty na rukou, aby je udržela v kondici. Ne ale na pletení nebo zahradničení, ale na hraní videoher! Hamako Mori je totiž oficiálně nejstarší gamerská youtuberka na světě, což je zaznamenáno i v Guinessově knize rekordů. Nenápadná bělovlasá paní s drdůlkem a silnými brýlemi se každý den proměňuje na ozbrojeného vojáka nebo androida s mečem. Na svém kontě už má přes dvě stě herních titulů.

Bělovlasá vdova ve skutečnosti, ozbrojený zabíječ monster online

Tahle gamerská babička stráví denně nejméně čtyři hodiny hraním videoher, obvykle je to ale víc a nezdráhá se zůstat vzhůru i do dvou hodin do rána, když ji vtáhne hra, nebo se účastní důležité společné mise s ostatními hráči.

„Jsem z hraní her nadšená! Každý den je pro mě příjemný,“ řekla pro reportéra agentury AFP bělovlasá vdova během rozhovoru přes videochat. Navíc prý je likvidace nepřátel na obrazovce počítače pro ni fascinujícím odlehčením od stresu.

Mori má elegantní postavu a mírné chování. Každé své video začne přátelskou úklonou a pozdravem „Konnichiwa“. A pak začne zabíjet monstra jako ozbrojenec v Call of Duty nebo android s mečem v NieR: Automata.

Hraje už bezmála čtyřicet let

Babička Mori přitom není v herním světě žádným nováčkem. Svému virtuálnímu koníčku se věnuje už téměř čtyři dekády a na kontě má kolem dvou set titulů. První herní konzoli, Cassette Vision, si pořídila v roce 1981 poté, co ji zaujala posedlost videohrami jejích dětí.

„Zjistila jsem, že na světě existuje tahle fascinující věc!“ vzpomíná. Od té doby hrála všechny herní klasiky, jako je Super Mario Brothers, Dragon Quest, Final Fantasy nebo Call of Duty. Mezi její oblíbené patří akční série GTA – Grand Theft Auto a populární fantasy RPG Elder Scrolls V: Skyrim.

„Ve hře můžete dělat, co chcete,“ popsala s nadšením a hovořila o hrách jako o životní motivaci.

Obvykle prý hrává doma sama, nicméně v roce 2014 si založila vlastní YouTube kanál, aby se mohla spojit s ostatními hráči. Od té doby zveřejňuje nová videa třikrát až čtyřikrát za měsíc a nasbírala už okolo 300 tisíc odběratelů a miliony zhlédnutí.

Hraní je náročnější, vzdát se ho ale nehodlá

Mezi videozáznamy gamerské babičky patří i video z oslavy svých devadesátých narozenin, které ukazuje, jak sfoukává svíčky z dortu a rozbaluje svůj nejmilejší dárek: zbrusu novou konzoli Play Station 4. Ve svém věku ale Mori přiznává, že hraní je pro ni stále těžší a některé obratné pohyby rukama jsou pro ni kvůli věku stále náročnější. To ale nebere jako důvod přestat, ale jako výzvu.

„Nepoložím to jen proto, že je to těžké! Je to lepší, než nedělat nic!“ je odhodlaná. „Chci hrát dobře bez ohledu na to, jak jsem stará a chci pokračovat co nejdéle,“ dodává žena, jejímž největším snem v současné době je pořídit si PlayStation 5 kvůli herním hitům nadcházející sezóny. „Vážně mě to zajímá. Musím si jeden koupit, opravdu ho chci,“ řekla.