Matka v kómatu navzdory nakažení koronavirem porodila zdravá dvojčata

Zdroj fotografie: iStock.com

Žena se po probuzení z kómatu zalekla, když neviděla své těhotenské břicho. Začala uvažovat o nejhorším, ale opak byl pravdou. Ukázalo se, že se podařilo děti dostat ven pomocí císařského řezu dva týdny před probuzením.  

Jak to celé začalo

V dubnu byla převezena do Queen Elizabeth Hospital v Birminghamu s velmi závažnou formou COVID-19. Ve stejnou dobu ale byla těhotná. Její stav se začal zhoršovat a skončila na jednotce intenzivní péče. Bylo velmi diskutabilní, zdali se ji podaří i s dětmi zachránit. Nakonec bylo nutné ženu napojit na ventilátor a uvést do farmakologického kómatu.

Řešení lékařů a konec celého případu

Její stav se stále nezlepšoval a děti stále víc chtěly na světlo. Po důkladném uvážení se porodníci rozhodli provést porod císařským řezem. Operace se povedla a na svět přišly dvě nádherné děti.

  • Sochika – 770 gramů
  • Osinachi – 850 gramů

Kvůli předčasnému narození musely být okamžitě převezeny na jednotku intenzivní péče. Matka se probudila šestnáct dní po nich. Začátek pro ni byl velmi těžký. Nevěděla, jestli jsou děti v pořádku a zdali se jim nic nestalo. Byla ujištěna, že děti jsou zdravé, ale aby se s nimi mohla setkat, musela se nejprve zotavit z COVID-19. Byly to sice velmi těžké chvíle, ale za pomoci lékařů se jí povedlo s dětmi brzy setkat.

Zdroj fotografie: Pixabay.com

První setkání bylo velmi emotivní, konečně je mohla pochovat v náručí a nemusela je jen pozorovat skrz sklo inkubátorů. Ale stále to neznamenalo, že je vše v pořádku. Děti byly koneckonců nedonošené, a to se sebou vždy přináší určité riziko. Každá maminka si pro své dítě přeje jen to nejlepší a v případě předčasného porodu je miminko slabší než ostatní. Nyní se novopečená matka zotavuje se svými dětmi doma a stále celou událost považuje za zázrak.