Smrt velmi nemocného muže krátce po očkování Covid-19 vakcínou způsobila chaos

Zdroj fotografie: Getty Images

Po úmrtí muže z Olešnice v Polsku, který byl očkován vakcínou proti koronaviru, mnoho lidí velmi znejistělo. Není se však čeho bát, protože podle lékařské zprávy byl muž především silně chronicky nemocný, což bylo právě příčinou úmrtí.

Celá řada nežádoucích příznaků

V rámci popisu celé této problematické situace figurují hlavní příznaky, které spočívají v tom, že pacient měl horečku, pokles krevního tlaku, tachykardii a zároveň třikrát bylo provedeno lékařské pohotovostní volání. Bohužel však bylo zjištěno, že pacient nebyl hospitalizován, takže kvůli nedostatečné první pomoci došlo k zástavě srdce a následně k úmrtí.

Ovšem šlo o člověka silně nemocného, takže všechny uvedené komplikace rozhodně není možné přisuzovat právě vakcíně. Na oficiální vyjádření se však poměrně dlouho čekalo.

Zdroj fotografie: PxHere.com

Není důvod k obavám

V současné době neexistuje přímo potvrzení, že smrt byla způsobena COVID-19, jak uvedl v souvislosti s tímto případem mluvčí polského Ministerstva zdravotnictví Wojciech. Není tak důvod k obavám z bezpečnosti podávané očkovací látky. Bohužel i tak si zprávu někteří lidé přebrali po svém a výsledkem byla poměrně nepříjemná panika a šíření dalších dezinformací ohledně nákazy.

Zdroj fotografie: PxHere.com

Vakcíny jsou bezpečné a bez žádných dalších závažných vedlejších účinků

Ministerstvo zdravotnictví v Polsku i v České republice tak nadále ubezpečuje, že nabízená očkovací látka je dostatečně bezpečná podle všech potřebných testů. V rámci klinických testů bylo dokonce testováno ještě více lidí v porovnání se schvalovacím procesem u jiných vakcín. A to všechno z důvodu urychlení. Vzhledem k moderní povaze očkovací látky, která již ani neobsahuje celý virus, jde o víceméně velmi bezpečný způsob ochrany, kdy možné nežádoucí účinky jsou stále výrazně menší v porovnání s možnostmi komplikací při nákaze koronavirem.