Vladimir Putin prozradil: Rusko bude mít stádovou imunitu na covid-19 již koncem léta

Zdroj obrázku: PxHere

Rusko předpovědělo, kdy dosáhne takzvané stádové imunity. Prezident Vladimir Putin má jasno a nejen to! Prozradil, jak se cítil po podání vakcíny proti covid-19. 

Prezident Ruska Vladimir Putin prozradil, že díky očkování si Rusko získá do konce léta stádovou imunitu, která souvisí s onemocněním covid-19. Také skrze Interfax bylo sděleno, jak se sám prezident cítí po podání vakcíny covid. 

Reakce prezidenta na očkování

Bohužel nebylo uvedeno, jakou vakcínou, od jaké společnosti se pan prezident Vladimir Putin nechal naočkovat. Můžeme se tedy pouze domnívat, že se jednalo o Ruskou produkci. Minulý týden v úterý si nechal pan prezident aplikovat vakcínu a uvedl, že jediným vedlejším účinkem očkování, který pociťoval, byla druhý den ráno mírná bolest svalů a mírný otok a bolest v místě vpichu. 

Zdroj fotografie: Freepik

Tři vakcíny a pomalá proočkovanost

V Rusku jsou registrované tři vakcíny proti nemoci covid-19. Mezi ně patří: Sputnik V – jedna z nejznámějších a u nás v České republice velmi diskutovaná vakcína, EpiVacCorona a CoviVac. Nejen u nás, ale i jinde ve světě je Sputnik V hojně propagován a jeho produkce je schválena v 56 zemích světa. Míra proočkovanosti je pomalejší stejně jako u nás v České republice. V Rusku je značně využívaná vakcína Sputnik, ta je aplikována nejčastěji.

Podle vyhodnocených údajů zveřejněných z 22. března tohoto roku, podle prezidenta Vladimira Putina, bylo do nynější doby očkováno první vakcínou přes 6,3 milionů Rusů. A alespoň 4,3 milionů lidí bylo očkováno druhou dávkou vakcíny. To znamená, že několik procent ze 146 milionů lidí je již plně očkováno. V Česku je očkováno více než 1 900 000 obyvatel, z nichž je druhou vakcínou očkováno přes 600 000 lidí. Bývalý ministr zdravotnictví Jan Blatný odhadoval, že ke konci léta by mohlo být naočkovaných až osm milionů lidí. Bude to tak či ne? 

ZDROJInteria