Novinky a články z nejkrásnějších míst Asie

Jezero Qiandao

Qiandao

Qiandao je uměle vytvořená vodní nádrž dosahující enormních rozměrů. Vznikla po spuštění vodní elektrárny Xin’anjiang ležící na řece Xin’an, která opouští jezero jihovýchodním směrem. Leží ve východočínské provincii Zhejiang, a kromě vodní nádrže je také rozsáhlým lesoparkem a vyhledávanou turistickou destinací. Jejímu vytvoření předcházelo přemístění obyvatel z údolí – ze starodávného města Shi Cheng, a několika stovek malých vesnic, bylo tak v roce 1959 během několik týdnů vystěhování více než 300 000 obyvatel.

Qiandao

Bezmála tisícovka malých ostrovů zabírajících plochu 86km2 leží na jezeře Qiandao. Více než 90% jejich plochy pokrývají stromy, což dělá z Qiandao největší lesopark v zemi. Samotná vodní nádrž, která dosahuje průměrné hloubky 26m, zabírá plochu 573km2, což z ní dělá jedno z největších zásobišť vody v Číně. Qiandao je domovem stovek druhů ptáků a téměř dvou tisíců různých rostlin.

Oblouky

 

Po jezeře je rozvinutá lodní doprava, která slouží převážně k přepravě lidí, a v menším zastoupení také nákladu. Projížďka lodí patří k oblíbeným turistickým atrakcím, a představuje také jedinou možnost, jak se přemisťovat mezi ostrovy a pevninou.

Cestování


Qiandao nabízí kromě turistických atrakcí, hotelů a restaurací především nedotčenou přírodu s nespočtem druhů ptactva a rostlin. Kolem celého jzera jsou hotely a ubytovací zařízení, která nabízí různé stupně komfortu. V sezóně míří do Qiandao velké davy návštěvníků, takže je vhodné pro návštěvu zvolit jarní nebo podzimní období, čímž se návštěvníci vyhnou i přemrštěným cenám. Místo navozuje při západu slunce romatickou atmosféru, díky čemuž je mladými páry vyhledávanou destinací pro strávení dovolené.

Luxusní hotel Renhe Resort

Hotel

Hotel