Novinky a články z nejkrásnějších míst Asie

Letušky nebo modelky? Čína nově ohákla své zaměstnance

Spoustu z vás už zajisté někdy během svého života letělo letadlem nebo alespoň viděla nějakou letušku či stevarda. Elegantně oblečení, vždy upravení a mile jednající. Každá aerolika si své zaměstnance obléká sama, ale čínská letecká firma Hainan Airlines se rozhodla, že všem pořádně ukáže, jak se to dělá a svým zaměstnancům se rozhodla dodat trošku šmrncu a jejich práci jim zpříjemnit novou kolekcí jejich pracovních uniforem.

Letušky a stevardi v novém

Zaměstnanci Hainan Airlines dostaly nové ošacení, a to nejen tak ledajaké. Lehce byste si je spletly s nějakými modely z módních časopisů. Všechny kousky oblečení jsou stylové, elegantní, vypadají luxusně a hodily by se na kdejakou společenskou událost, a tak když letíte s jejich společností, tak můžete mít pocit, že se nějaká takové události účastníte.

Celá kolekce pro letušky a stevardy vznikla spolu ve spolupráci s velice uznávaným návrhářem jménem Laurence Xu a byla představena na luxusní akci Paris Countre Week. Pokud si oděvy řádně prohlédnete, můžete si povšimnout, že jsou inspirovány tradičními čínskými oděvy, které můžete znát pod názvem Cheongsam. Spojením starého s novými módními trendy, které se momentálně nosí především na západě. Na oděvech nechybí ani tradiční čínské, umělecké motivy, jako jsou třeba mraky, vlny nebo v čínský mýtický pták s jménem Roc.

Ředitel společnosti Hainan Airlines Xu Fei prohlásil “Spolupráce mezi Hainan Airlines a Lawrence Xu nepřinesla pouze novou uniformu, ale ukázala mezinárodní obraz o naší letecké společnosti. Chceme, aby cestující na mezinárodních trasách věděli, že Čína je moderní a trendová.“

Jaké tedy budou vypadat nynější lety?

Díky tomu se kvalita letů znovu vznesla na vyšší úroveň. Lety budou mít hned kouzelnější nádech a při pohledu na elegantně oblečené letušky a stevardy budete mít mnohem lepší pocit z celé cesty. Nový design uniforem dodá celé cestě zcela jinou náladu a vy si budete jen užívat let a pohled na ně. Rozhodně i samotní zaměstnanci si musí takovouto pozitivní změnu užívat a do práce se musí okamžitě těšit mnohem víc.

První vlaštovka nového stylu létání?

Ostatní aerolinky by si z nich měli vzít příklad, a co my víme. Třeba za pár let, až poletíme letadlem s kteroukoliv leteckou společností, budeme mít pocit, že místo letu se nacházíme na nějaké luxusní módní přehlídce, kde se kolem nás promenádují jen prvotřídní kousky od známých návrhářů, jako je Dior, Chanell a další. Během letu se už budeme jenom kochat pohledy na různé nové outfity, které na sobě budou všichni nosit. Rozhodně se máme do budoucna na co těšit, ale momentální jedničkou zatím nejspíš zůstane Hanan Airlines.